Přeskočit na obsah

Mimořádná sportovní událost s dobročinným nádechem

   

  Akce odstartovala v pátek v 8:00 hodin ráno a jako první nastoupila na palubovku sportovní haly družstva chomutovských škol. Dva týmy přihlásila ZŠ Kadaňská, po jednom poté ZŠ Školní, ZŠ Březenecká, ZŠ Heyrovského a Soukromé gymnázium Chomutov. Odpoledne patřilo týmům klubu FbC 98 Chomutov. Nejprve mezi sebou zápolili ti nejmenší – elévové Florbalové akademie. Jak šel čas a blížil se večer, tak věkový průměr hráčů rostl. Po setmění se v hale sešly celky juniorů, mužů a žen a také první přihlášení zájemci z veřejnosti. Ti hráli převážně v noci a pokračovali i celou sobotu. „Florbaloví nadšenci měli zájem především právě o noční časy. Je to opravdu netradiční zkušenost hrát zápas ve tři hodiny ráno,“ potvrzuje sekretář chomutovského klubu a jeden z organizátorů akce Martin Bocian. Do Chomutova dorazily také dva celky z jiných měst muži z Ostrova nad Ohří a žáci z Mostu.

  Zápasy se střídaly a čas běžel. Někdy rychleji, jindy se vlekl. Výsledky jednotlivých zápasů nebyly důležité, na světelné tabuli se počítalo celkové skóre všech zápasů dohromady. Celou akci zakončily v sobotu večer dva exhibiční zápasy. Nejprve skřížila hole stará garda FbC 98 Chomutov s amatérským týmem rodičů a známých. A to nejlepší nakonec. Zlatým hřebem celého maratónu byla poslední hodina, v níž sehráli exhibici florbaloví vozíčkáři celků Basset Most a Meteor Plzeň, hrající 1.ligu. Hráči obou celků udivovali přihlížející diváky neuvěřitelnou zručností a silou. Vítězem se nakonec stala Plzeň, která svého soka přestřílela poměrem 7:4. Celkové skóre za 36 hodin se zastavilo na poměru 304:321.

  Avšak absolutním vítězem akce byl Jan Hamák, rodák z Jirkova, který je jedním z čekatelů na speciální sportovní vozík. Právě na jeho nákup byla určena sbírka, do níž během 35 a půl hodiny přispívali dárci z řad hráčů, diváků i organizátorů. „Věděli jsme, že nemůžeme zajistit celou částku, která se pohybuje kolem 50ti tisíc korun, ale chtěli jsme Honzovi pomoci co největší částkou.“ Přesně v půl osmé večer byla oficiálně rozpečetěna kasička a nastalo netrpělivě očekávané sčítání. Vybráno bylo celkem 12 548 Kč. Florbalový klub se rozhodl přidat pětikorunu za každý vstřelený gól, což znamená 3125 Kč.Celkový výtěžek sbírky byl tedy 15 673 Kč, jež poputují Honzovi jako příspěvek na nákup nezbytného vybavení, které mu ulehčí další sportovní kariéru. „Rád bych za sebe i své spoluhráče poděkoval všem, kteří se rozhodli přispět. Velmi si Vaší podpory vážím,“ vzkázal po skončení utkání divákům sám Jan Hamák.

  Přesně ve 20:00 také potvrdil přítomný komisař pelhřimovské agentury Dobrý den, že pořadatelé splnili všechny podmínky nutné pro dosažení rekordu. Do České knihy rekordů bude jejich počin zaznamenán jako „Nejvíce odehraných florbalových utkání během 36 hodin“. „Rád bych moc poděkoval všem, kteří se na rekordu podíleli a hlavně těm, kteří pomohli celou akci uskutečnit. Stálo nás to všechny spoustu sil a jsme moc rádi, že se celá akce podařila. Věříme, že nikdo své účasti nelitoval a budeme rádi, pokud se v budoucnu společně pokusíme znovu posunout hranice o kousek dále,“shrnul za organizátory Martin Bocian. 

   

  Zdroj: www.fbc98chomutov.cz
  Fotogalerie Romana Duška: ZDE 

  generální partner