Přeskočit na obsah

Reprezentace florbalu vozíčkářů si z Bredy odváží bronzové medaile

  Paragames Breda 2015, v současné době největší mezinárodní turnaj reprezentací ve florbalu vozíčkářů, zná po tomto víkendu své vítěze. Mezi tři nejlepší země na světě patří i Česká republika.

  Již třetí ročník tohoto turnaje přivítal rekordních 8 zemí světa. Kromě florbalových velmocí, mezi které právem patří i Česka republika, se zde zcela poprvé představila Francie, která s florbalem vozíčkářů začala teprve před několika měsíci. Česka republika si přivezla na turnaj silný tým složený ze zkušených reprezentantů, ale i nováčků, kteří si svoji premiéru odbyli nejen na hřišti, ale i za mantinely. Díky finanční podpoře z Ministerstva školství a tělovýchovy a sportovně charitativního závodu Diamond Race mělo trenérské duo Vladimír Mařík a Tomáš Pek za úkol vybrat ty nejlepší české hráče a připravit národní tým na obávané, ale i neznáme soupeře.

  Základní skupina Paragames Breda 2015 nabídla každé zemi poměřit své sily  se všemi zúčastněnými týmy. Zápasy se slabšími soupeři se odehrály zcela v režii českého národního týmu, který postupně výběru Německa, Belgie, Francie, Švýcarska a Kanady nastřílel 31 gólů a obdržel pouze jedinou branku. Jedním ze dvou klíčových zápasů základní skupiny turnaje bylo utkání proti Holandsku, které hned od první vteřiny zápasu nastavilo vysoké tempo hry. Náš výběr si však se soupeřem dokázal poradit a světelná tabule po konci zápasu ukázala konečné skóre na 2:0 pro Českou republiku. V zápase proti Švédsku stačilo našemu týmu uhrát remízu a Česká republika by ze základní skupiny postoupila z prvního místa. Švédská mašina se však nezalekla našich dosavadních výsledků na turnaji a ukončila neporazitelnost našeho týmu v poměru 5:1.

  Postupem z druhého místa si Česká republika zajistila účast v semifinále, kde narazila stejně jako před dvěma lety na Holandsko. Přestože naši reprezentanti nastoupili do tohoto zápasu plni odhodlání zvítězit a probojovat se do finále, Holandsko se ze své prohry ze základní skupiny poučilo a překvapilo českou reprezentaci, která nedokázala reagovat na rychlé holandské protiútoky. Po šedesáti minutách se sen české reprezentace o finálové účasti rozplynul a poslední hrací den se Česká republika postavila proti Švýcarsku v boji o bronz. I přes vysokou porážku v semifinále se dokázala naše reprezentace oklepat a ve svém posledním vystoupení na Paragames Breda 2015 převálcovala Švýcarsko 11:2.

  „Všichni hráči odvedli na hřišti velmi kvalitní výkony, pracovali jako tým a rvali se o vítězství. To je určitě dobrý základ. Nicméně je zapotřebí soustavně pracovat na dalším rozvoji reprezentace.“, komentuje výkony hráčů Vladimír Mařík. „Umístění českého národního týmu na letošním turnaji je důkazem, že Česká republika právem patří mezi nejlepší týmy florbalu vozíčkářů na světě.“, dodává Tomáš Pek. Na závěr patří díky celému realizačnímu týmu a hlavně všem fanouškům, kteří české reprezentanty po celou dobu turnaje povzbuzovali a hnali ho kupředu.

  Štítky:

  generální partner