Přeskočit na obsah

2. kolo Extraligy vozíčkářů ve florbale 2018/19 očima pořadatele

O víkendu se odehrálo další ligové kolo Extraligy vozíčkářů, pořádané již tradičně týmem Bulldogs Brno ve Vyškově. Bulldoci hostili průběžného lídra tabulky SKV Praha ComAp Team, druhý pražský tým Tatran Střešovice, boj o body na tomto kole odstartoval loňský mistr FBC Štíři České Budějovice a pětici doplnil tým FBC Abak Ostrava.

Sobotní první zápas mezi domácími a Ostravou probíhal střelecky vyrovnaně, rozhodlo se až ve třetí třetině a radovat se mohli ostravští. Ve druhém zápase mezi Č.Budějovicemi a Tatranem brali po vyrovnaném průběhu tři body Štíři. Ve třetím zápase ani skvělý výkon Ostravkého brankáře nestačil na rozjetý ComAp team, který vyhrál 2:1.
    Další zápas byl v naprosté režii Zdeňka Krupičky, ten domácím Bulldokům nasázel 8 gólů a jasným vítězstvím 13:0 bral Tatran body. A jak se říká, to nejlepší na konec (ten sobotní) následoval vyrovnaný zápas mezi ComApem a Štíry, který se rozhodoval až po sérii vyloučení v 3.třetině, kde šťastnějšími byli jihočeští.

V nedělním prvním zápase si pražský ComAp spravil chuť a porazil jasně domácí Bulldogs. O vítězství v druhém zápase proti Ostravě se hattrickem zasloužil Zdeněk Krupička a Tatran se radoval z vítězství 3:1. V dalším zápase si Budějovičští Štíři poradili i s nováčky v sestavě s týmem z Brna a zvítězili 9:0. V posledním zápase mezi pražskými celky vynikal Vladimír Mařík, který si už ve 2.třetině zapsal hattrick a výrazně pomohl svému týmu SKV Praha ComAp Team zůstat i po 2.kole na špičce průběžné tabulky Extraligy vozíčkářů.