Přeskočit na obsah

Dycky Most se podařil. 6 kolo Paraflorbalové ligy bylo úspěšně odehráno

6.kolo paraflorbalové ligy pořádalo mostecké sdružení SSvM z.s. (Vikings Most) a poprvé ve své historii mohlo naplno využít domácího prostředí. Sportovní hala v Mostě byla svědkem celkem 11. utkání, které odehrálo 6 týmů.

První utkání mezi mosteckými Vikings a plzeňským Meteorem bylo z důvodu pozdního příjezdu týmu Meteoru odloženo o 45 minut. Snad tento časový posun se poznamenal na výkonu obou týmů, celý zápas se odehrával v duchu mnoha nepřesností. O výsledku 4-0 pro Vikings rozhodla přesnější muška domácího týmu.

Druhý zápas měl být jasnou záležitostí pro ComAp tým Praha, ale celek Bulldogs nedal svojí kůži zadarmo a kdyby proměnil několik svých šancí. mohl i pomýšlet na nějaké body do tabulky. Konečný výsledek byl však 3-0 pro ComAp Praha.

Ve třetím utkání se představil polský zástupce Wheel Wolf Sosnoviec proti týmu FBC Štíři České Budějovice a i když měl budějovický tým herně navrch, nebyl schopen to zúročit střelecky. O konečném výsledku rozhodla třetí třetina, kde byla znát větší únava polského týmu ,který hrál bez hráče na střídání, oproti budějovické 10-členné mašině. Budějovičtí tak zvítězili přesvědčivě 4:0.

Další vystoupení domácího týmu Vikings se povedlo o mnoho lépe a zlepšeným výkonem porazil Bulldogs Brno 6-0. Bodově se prosadil debutant v letošní sezóně Ondřej Soukup,který zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě asistence.

Skvělou reklamou na špičkový paraflorbal bylo utkání pražského ComAp Teamu a týmu Štíři České Budějovice. Opět se potvrdilo jak je důležité rozložit síly do celého početného týmu a utahat soupeře. Budějovická mašina opět udeřila ve třetí třetině a i přes několik nadějných šancí ComApu, nadobro zlomila jejich odpor dvě minuty před koncem, kdy v rozmezí 28 sekund dvakrát skórovala. Konečné skóre tedy bylo opět 4:0 pro budějovické Štíry.

Sobotní program uzavřela jednoznačná výhra polského týmu Wheel Wolf nad týmem Meteor Plzeň, který překvapivě působil odevzdaným dojmem a po zaznění klaksonu bylo konečné skóre pro polský tým 10:0.

Nedělní program odstartoval zápas,který měl mít jasný scénář,ale Meteor Plzeň se snad napil živé vody na své exkurzi v Severce Most a najednou jich bylo plné hřiště a hrozili výpady,za které by se nestyděl ani vyhlášený snajpr hokejové škodovky Milan Gulaš. Závěrečný nápor však bodový zisk Plzni nepřinesl. Zápas skončil 2:1 pro českobudějovické Štíry 2:1 ale za předvedený výkon si plzeňští florbalisté  zaslouží pochvalu.

Další tři zápasy měli jednoznačný průběh a favorité potvrdili svou dominanci podpořenou jasným výsledkem a rozdílem skóre.

Celý zápasový maraton ukončil zápas domácího týmu Vikings s ComAp teamem Praha a nabídnul pořádné drama. První dějství bylo představením spálených šancí Vikings a nikdo by se nedivil ,kdyby na tabuli svítilo skóre 3-0 pro Vikings. Postupem času,ale převzali otěže nad zápasem hráči ComApu a mostecký tým zatlačili a donutili udělat chyby ,kterých využil mostecký rodák František Synek a hatrickem sestřil „svůj“ tým.

autor textu: Radek Žižka