Přeskočit na obsah

Finalisté Play-off vozíčkářů jsou Janské Lázně a SKV Praha

  KAMAT Team Janské Lázně – FBC ABAK Remedicum Ostrava

  konečný stav série: 2:0

  Souboj dvou gigantů, tak by se dala charakterizovat zteč Janských Lázní, které titul Mistr ČR obhajují a vítěze základní části z Ostravy. A opět se bohužel pro Ostravu potvrdilo, že Play-Off je zcela jiná soutěž. Zatímco se ostravští bijci na kolech prohnali sezónou jako tank a suveréně ovládli tabulku, Kamat se sezónou protrápil a postoupil do Play-Off jako poslední – ze 4. místa s pouhým 2 bodovým odstupem od nepostupové pozice.

  1. zápas: 3:2p (1:1,0:1,1:0,1:0)

  První semifinálové utkání bylo ve znamení dotahování se Kamatu na Ostravu. Skóre otevřel v čase 01:30 mladý ostravský reprezentant Miroslav Večeřa. Následovalo dlouhé přetahování o míček, který Kamat dotlačil do ostravské sítě až v samotném závěru 1. třetiny – v čase 19:16 se trefil hrající prezident ČFFV s číslem 17 na zádech Petr Alina. Druhá třetina se nesla v duchu té první. Hra nahoru a dolů, zmařené šance i první trestné střílení Play-Off, které ale kapitán Kamatu Miroslav Šperk neproměnil a následná přesilovka zůstala též nevyužita. Jedinou branku druhé části tak vstřelil v čase 32:55 ostravský rychlík Tomáš Ležoň. Do 3. třetiny tak oba týmy nastupovaly s velkým napětím a emoce gradovaly. Trpělivější se nakonec ukázal být Kamat, který v čase 55:10 zásluhou Miroslava Šperka vyrovnal na 2:2. Hned v prvním utkání Play-Off tak došlo na prodloužení a po 40-ti vteřinách ukončil utkání Richard Fiedler. Kamat si tak odnesl vedení 1:0 na zápasy.

  2. zápas: 6:2 (1:1,2:0,3:1)

  Psychika Ostravanů byla po nejtěsnější možné porážce evidentně narušena a opakoval se tak průběh loňského pražského Play-Off. Kamatský parní válec Alina-Šperk-Fiedler nedal ostravské obraně šanci. Účet otevřel již v čase 0:33 Petr Alina, za ostravské kontroval až v čase 16:58 Tomáš Ležoň. Od této chvíle byla na hřišti pouze uvedená trojice z Janských Lázní. Petr Alina s Miroslavem Šperkem ve 2. třetině vsítili svorně po jedné brance. Za nepříznivého stavu 1:3 začaly Ostravané faulovat, za což je stihly 2 po sobě jdoucí vyolučení v časech 47:58 a 49:46, které v následných přesilovkách Kamat gólově nepotrestal, ale ostravskému FBC vzal spoustu sil. Miroslav Šperk složil reparát z trestného střílení, které bylo nařízeno po dalším ostravském faulu v čase 52:47 – kapitán Kamatu nyní již proměnil. Šperk pečetil po efektní otočce v čase 56:45, Ležoň poté už jen korigoval na konečných 6:2 přesně o 2 minuty později. Kamat tak postoupil do Finále a Ostravě opět zbyly po vydařené sezóně oči pro pláč.
   

  SKV Praha ComAp Team – BASSET Most

  konečný stav série: 2:0

  Druhá semifinálová série byla opakem té první. Oproti stálicím Fortuna florbalové ligy vozíčkářů z Janských Lázní a Ostravy se proti sobě postavili pražský dravý ComAp Team, který je ale dosud bez výraznějšího úspěchu a nováček Play-Off BASSET Most, který senzačně zabral při posledním kole základní části a vyřadil tak favorizovanou, leč zraněními sužovanou Plzeň v čele se Zdeňkem Krupičkou.

  1. zápas: 5:4 (1:1,3:1,1:2)

  Velmi opatrně začalo první klání těchto mladých dravců a neslo se ve znamení vyčkávání na první chybu. Poprvé klidnou světelnou tabuli rozhodil svou trefou v čase 17:24 Dominik Drahonínský. Skóre po 2 minutách a 2 vteřinách vyrovnal mostecký tahoun František Synek. Po opatrné 1. části se pražský tým zvedl ke zlomovému výkonu. Po třech ranách z čepelí bratrů Dominika a Davida Drahonínského a Petra Čejky mezi 27. až 34. minutou utkání se ze šokovaného Mostu prosadila v čase 34:22 stále pozitivní Nina Křehotová. Ve 3. třetině se Most nadechl ke stíhací jízdě, ale bohužel pro něj bez úspěchu. Až v čase 58:05 snížil mostecký Karel Žižka na rozdíl jediného gólu, ale nastalou euforii na mostecké střídačce zchladil v čase 59:21 David Drahonínský, který opět čekal schovaný „za bukem“ u soupeřovy branky. O 18 sekund později se ještě pokusil svůj tým nakopnout k zázraku František Synek, ale během posledních 20-ti vteřin mostecký tým už nebyl schopen vyrovnat.

  2. zápas: 6:4 (2:0,2:2,2:2)

  Druhé utkání druhého semifinále bylo prakticky rozhodnuto již v 1. třetině. V časech 12:52 a 17:57 se trefili bratři Drahonínští na což Most nenalezl odpověď. Druhá třetina byla o poznání dramatičtější. Most během prvních 6-ti minut druhé části srovnal na 2:2 zásluhou Karla Žižky a Niny Křehotové, návrat do utkání jim však překazil ComAp Team z Prahy přesnými zásahy v 13. a 15. minutě a to z hokejky Štěpána Karáska a Davida Drahonínského. Třetí třetina se už nesla pouze v duchu marného dotahování Mostu. V čase 43:33 dokonal svůj hattrick David Drahonínský, o necelých 6 minut později snižoval mostecký Martin Němec. Dominik Drahonínský v 52. minutě zvýšil na 6:3 a už bylo jasné, že tohle utkání Most zvrátit nedokáže. V čase 56:43 padl poslední sobotní semifinálový gól, kdy snížil na konečných 6:4 Petr Bláha z Mostu.

  Nedělní program tak otevře v 9:00 1. zápas o 3. místo ve složení FBC ABAK Remedicum Ostrava a BASSET Most, ve FináleZdroj si to rozdají obhájce titulu KAMAT Team Janské Lázně a SKV Praha ComAp Team. 1. zápas startuje v 10:30. Ve 12:00 proběhne exhibice osobností proti osobnostem svitavského florbalu společně se slavnostním předáním prvních 3 vozíků projektu Střílejte na vozíčkáře. Poté program pokračuje druhými zápasy obou sérií, ve kterých už může být rozhodnuto. Přijďte do haly Na Střelnici a buďte při tom!
  Autor: Lubomír Skála – sekretář FBC Svitavy a grafik ČFFV 🙂
   

  generální partner