Přeskočit na obsah

Florbalovou ligu ovládli Štíři z Českých Budějovic. Slaví zlatý hattrick

  Po třetí v řadě se povedlo hráčům Českých Budějovic zvítězit ve florbalové extralize vozíčkářů. Díky prvnímu místu v základní části si zajistili účast přímo v semifinále play off. V tom porazili ve dvou zápasech 10:0 a 7:1 ostravský FBC Abak. Ve finále Štíři narazili na pražský Tatran.

  Tomu vrátili porážku z posledního vzájemného střetnutí a těsným výsledkem 2:1 se radovali z mistrovského titulu. „Tatran hraje dobře, mají silný tým. My jsme se trápili, ale i přestože nám to nešlo, dokázali jsme zápas dotáhnout do vítězného konce,“ hodnotil finálové utkání hráč Českých Budějovic Zbyněk Sýkora.

  Letošního play off v Kutné Hoře se zúčastnilo všech sedm celků florbalové extraligy vozíčkářů. Účast v semifinále měli jistou Štíři z Českých Budějovic a SKV Praha ComAp Team. Hráči Plzně naopak hráli pouze o 5. – 7. místo. Ve čtvrtfinále se proti sobě postavili Tatran Střešovice a Bulldogs Brno. Z postupu do semifinále se radoval pražský celek, když Bulldogy porazil 6:0 a 5:1. Vítězem druhého čtvrtfinále byl ostravský FBC Abak. V prvním zápase ostravští zvítězili 3:2, ve druhém si účast v semifinále zajistili až v prodloužení výhrou 4:3.

  Co se semifinále týče, tak mohli diváci v kutnohorské hale vidět dva odlišné souboje. Zatímco budějovičtí Štíři si se svým soupeřem z Ostravy s přehledem poradili ve dvou zápasech 10:0 a 7:1, Tatran postup tak jednoduchý neměl. Zajistil si ho až ve třetím rozhodujícím utkání. V tom porazil druhý tým ligy po základní části SKV Praha ComAp 1:0 a mohl tak ve finále vyzvat úřadující mistry z Českých Budějovic.

  Poslední vzájemné střetnutí těchto dvou týmů v základní části skončil překvapivým vítězstvím Tatranu. A také ve finále extraligy byli hráči pražského celku pro Štíry důstojným soupeřem. Až do poloviny třetí třetiny byl stav zápasu 1:1. Sedm minut před koncem hrací doby se pak prosadil Tomáš David a tím zajistil Českým Budějovicím zlatý hattrick. „Byli jsme nervózní z našeho výkonu. Už od začátku to bylo takové nemastné neslané. Asi to bylo naše nejhorší finále za poslední dobu,“ popisuje autor vítězné branky. „Cítil jsem, že ten gól musíme vstřelit za každou cenu, aby Tatran musel hrát. Byla to pro nás velká úleva,“ dodává.

  Tatran do play off postoupil ze čtvrtého místa. Druhé místo je pro tým úspěch, ale jak říká jeho brankář Jaroslav Novotný, tak ve finále jim chybělo jen trošku víc štěstí. „Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat, ale jsem na kluky hrdý. Na šance to bylo vyrovnané, dali jsme do toho opravdu všechno.“

  V souboji o třetí místo se proti sobě postavili poražení z obou semifinále, a to FBC Abak Ostrava a SKV Praha ComAp Team. Zápas o bronz vyšel lépe týmu z hlavního města a po vítězství 6:0 doplnil finalisty na stupních vítězů.

  Výsledky:

  Čtvrtfinále:

  Ostrava – New era 3:2

  New era – Ostrava 3:4 po prodloužení

  Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 6:0

  Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 1:5

  Semifinále:

  SKV Praha ComAp Team – Tatran Střešovice 4:2

  Tatran Střešovice – SKV Praha ComAp Team 4:3 po nájezdech

  SKV Praha ComAp Team – Tatran Střešovice 0:1

  FBC Štíři České Budějovice – Ostrava 10:0

  Ostrava – FBC Štíři České Budějovice 1:7

  O páté místo: Meteor Plzeň – New era 4:6

  Bulldogs – Meteor plzeň 3:2

  New era – Bulldogs Brno 1:6

  O třetí místo: Praha ComAp Team – Ostrava 6:0

  Finále: FBC Štíří České Budějovice – Tatran Střešovice 2:1

  Konečné pořadí EV 2018/2019:

  1. FBC Štíři České Budějovice
  2. Tatran Střešovice
  3. SKV Praha ComAp Team
  4. FBC ABAK Ostrava
  5. Bulldogs Brno
  6. BMaJ New era
  7. SKH Meteor Plzeň

  Individuální ocenění:

  Nejlepší brankář: Jaroslav Novotný (TATRAN)
  Nejlepší střelec: Miroslav Večeřa (ABAK)
  Nejlepší obránce: Ivan Nestával (ŠTÍŘI)
  Nejužitečnější hráč: František Synek (COMAP)
  Nováček roku: Jiří Cibelius (TATRAN) 

  Uvedení do Klubu šampionů:

  Martin Kosinka (Tatran Střešovice)

   

  generální partner