2015

Rok 2015 je pro českou reprezentaci florbalu vozíčkářů přelomovým rokem. Po téměř sedm letech v české reprezentaci ukončil své působení Petr Koutný, který dokázal s českým týmem vybojovat několik medailových umístění. Na jeho místo, na základě výběrového řízení, byl novým reprezentačním trenérem zvolen Vladimír Mařík. Vzhledem k tomu, že českou reprezentaci v tomto roce čekají dva mezinárodní turnaje, byla nastavena pravidelná reprezentační soustředění.

V polovině roku 2015 získala česká reprezentace florbalu vozíčkářů významného partnera a sponzora – sportovně charitativní závod Diamond Race. Díky výrazné finanční podpoře může trenérské duo Vladimír Mařík a Tomáš Pek kvalitně připravovat reprezentaci na nadcházející turnaj Paragames Breda. 

2013

Po roční pauze se česká reprezentace představila v roce 2013 hned dvakrát.

V dubnu 2013 přijala holandská reprezentace pozvání České federace florbalu vozíčkářů ke dvěma víkendovým přátelským utkáním. Tato utkání se odehrála na hale VŠE Na Třebešíně. Třešničkou na dortu byla navíc exhibice vozíčkářského florbalu před zraky více jak 10 000 diváků v rámci Superfinále florbalu v pražské O2 Areně. Tato vzájemná utkání měla prověřit připravenost a kvalitu obou týmů před nadcházejícím turnajem Paragames, který proběhl říjnu 2013 v Bredě v Holandsku. Z obou těchto vzájemných utkání vyšla nakonec jako vítěz reprezentace Holandska.

V říjnu 2013 se česká reprezentace za podpory České pojišťovny, České florbalové unie, firmy Salming a ČSTPS podruhé představila na Paragames Breda (poprvé v roce 2011). V rámci Paragames se představilo rekordních 7 zemí včetně úplného nováčka a prvního mimoevropského týmu – Kanady. V základní skupině turnaje sehrál český tým pod vedením Petra Koutného šest náročných utkání s Německem, Belgií, Holandskem, Švédskem, Švýcarskem a Kanadou. V semifinálovém zápase zazářil český tým v utkání s Holandskem a oplatil tak Oranjes prohru z dubnového střetnutí v Praze. Ve finále česká reprezentace nestačila na favorizované Švédsko a podruhé si Paragames Breda odvezla stříbrné medaile.

2011

říjen - mezinárodní turnaj v Holandsku

2010

Začátkem roku 2010 má reprezentace florbalistů na kolech prvního partnera a to firmu RKG, která je výhradním dodavatelem sportovních vozíků. Naši reprezentanti tak mají možnost zkvalitnit svoji hru díky nejlepším vozíkům na světě. Začátkem léta 2010 se uskutečnil v České republice první mezinárodní turnaj pěti národů. Do této ojedinělé události vstupuje reprezentace se značkou sportovního florbalového vybavení Salming, která se stává dalším partnerem naší reprezentace. Na mezinárodním turnaji se náš národní tým neztratil a odvezl si stříbrné medaile po finálové bitvě se Švédským výběrem.

2009

V roce 2009 jsme byli na oplátku pozvání do švédského Göteborgu na přátelské zápasy. Na tyto zápasy jsme z finančních důvodů vyrazily jen se šesti hráči a jedním brankářem, ale o to s velkou chutí Švédům vrátit domácí porážky z Prahy. Oba zápasy byli podstatně vyrovnanější než posledně v Praze. První jsme prohráli 2:4, ale ve druhém zápase jsme vyhráli 4:2. Reprezentace je stále bez finančních zdrojů a tak si většinu nákladů platí hráči sami.

2008

Česká reprezentace vznikla v roce 2008 před mistrovstvím světa mužů, které se právě konalo v Praze. Prvním trenérem národního týmu vozíčkářů se stal vele-zkušený Petr Koutný. Při této ojedinělé události jsme pozvali švédskou reprezentaci na dva přátelské zápasy. Švédská návštěva byla zakončena exhibicí při finále MS (před zraky téměř 15.000 diváků). Oba přátelské zápasy jsme prohráli (2:5 a 3:12), byla to tvrdá lekce od zakladatelů tohoto sportu.

 

Generální partner


 

 Využíváme podpory