Letošní ročník Česká pošta extraligy vozíčkářů ve florbalu je minulostí. Loňský titul obhájily České Budějovice. Ve finále Jihočeši se Jihočeši potkali s týmem ComAp Praha a vyhráli 3:0. Zápas ukázal, že do finále se právem dostaly dvě nejlepší mužstva v soutěži. Finálové utkání bylo velice důstojným vyvrcholením celého play off. FBC United si vyšetřil na každou třetinu jednu branku. ComAp v poslední třetině zmobilizoval veškeré síly a za svoji enormní snahu by si jistě alespoň čestný úspěch zasloužil, jenomže českobudějovická družina v čele s výborným brankářem Jirkou Němcem byla proti. Jedinečnou šanci na snížení dvoubrankového náskoku Českých Budějovic měl pět a půl minuty před koncem normální hrácí doby Rajznover, jenže nařízené trestné střílení ve prospěch ComApu neproměnil, a když potom Herman minutu a dvacet vteřin před koncem přidal třetí gól, mohli Jihočeši začít slavit titul. „Vyhrát ligu je rok od roku těžší a těžší. Kvalita ostatních týmů jde stále nahoru,“ oddechl si po vyčerpávající finálové bitvě Zbyněk Sýkora z vítězného týmu.

ComAp i v play off dokázal, že druhá příčka po základní části mu patřila právem. Pražané v semifinále udolali po dvou krásných a velice vyrovnaných bitvách, pravda i s trochou štěstí, obávaný polský Sosnowiec a oplatili tak soupeři loňskou porážku v bitvě o bronz. V prvním semifinále rozhodly o výhře ComApu až nájezdy, druhý duel ukončil v prodloužení Karásek. Rovněž Českým Budějovicím stačily k postupu do finále dvě výhry nad pořádajícím Tatranem Střešovice. Tatran si díky účasti v semifinále oproti minulému ročníku polepšil, vytouženou medaili na domácí půdě však nakonec nevybojoval. „Bronzová medaile je taky medaile,“ usmíval se po druhé prohře s FBC United Jan Natov. Souboj o bronz mezi Tatranem Střešovice a Wheel Wolf Sosnowiec byl dlouho vyrovnaný, na konci druhé a na začátku třetí třetiny se však prosadil polský kanonýr Woznica a Tatranu se již nástup Sosnowiece zastavit nepodařilo. Střešovice prohrály 1:4 a bronzovou medaili si na krk pověsili stejně jako vloni Poláci. „Holt si budeme muset medaili vyrobit sami,“ konstatovala po utkání smutně Zuzana Přibilová z Tatranu.

Střešovický Tatran nechal hodně sil již ve čtvrtfinálové sérii proti Ostravě, která se hrála v zahajovací den finálového turnaje. Tatran se s Ostravou vypořádal ve třech zápasech, dva z nich skončily v prodloužení. „Pořádně nás vyšťavili, vůbec si nedovedu představit, jak dnes budu na hřišti fungovat,“ říkal na adresu Ostravanů před semifinále s Českými Budějovicemi unavený Zdeněk Krupička. Tatran v následujících třech zápasech dokázal skórovat už jenom dvakrát a nakonec se musel spokojit jen se čtvrtým místem. To cesta Poláků do semifinále přes Janské Lázně byla podstatně méně trnitá. Sosnowiec zvítězil 6:0 a 3:0, ve druhém utkání však Kamat statečně dvě třetiny vzdoroval. Diváci viděli po všechny tři hrací dny výborné výkony všech šesti zúčastněných týmů. „Naposledy jsem hrál ligu předloni.Minulý ročník jsem vynechal a musím říct, že úroveň soutěže za ty dva roky šla hodně nahoru,“ potvrdil rostoucí kvalitu vozíčkářské florbalové ligy ostravský Rotislav Pohlmann.

 

Autor: Michal Havelka

Generální partner

ČESKÁ POŠTA

 

Podporují nás

      Jak získat slevu 50%? Klikni... 
ČESKÝ FLORBAL