Již popáté se česká reprezentace florbalu vozíčkářů představí na největším turnaji florbalu vozíčkářů světa na Paragames Breda. Letošní ročník turnaje se odehraje v termínu 27. – 29. června 2019.

První ročník turnaje Paragames Breda se odehrál v roce 2011 a je pořádán vždy jednou za 2 roky. V prvním ročníku, kterého se zúčastnily celkem 4 účastnické země, se turnaj v současné době rozrostl na 9 zemí světa. Kromě tradičních zemí, které tento turnaj nevynechaly ani jednou a mezi které se řadí i Česká republika, se pátého ročníku zúčastní premiérově reprezentace Irska a USA. Kromě pořadatelské země Nizozemí, která do bojů vyšle nejen svoji reprezentaci, ale i svůj druhý tým převážně se začínajícími reprezentanty, se turnaje zúčastní obhájci titulu Švédi, dále Belgičani, Francouzi, Němci a Švýcaři.

Česká republika se v medailových bilancích řadí na druhé místo. Celkem si z předcházejících turnajů odvezla tři stříbrné medaile a jednu bronzovou.

Finální příprava před odjezdem do Holandska probíhala ve dnech 8.-9.6 v Kutné Hoře pod vedením trenérského dua Vladimír Mařík a Tomáš Pek. ,,Co se Paragames Breda týká, určitě odjíždíme s pozitivním myšlením a zdravým sebevědomím, herně jsme připraveni výborně. Chceme v Holandsku předvést, že stále výrazným způsobem spoluutváříme světový florbal vozíčkářů. Cíl pro turnaj je daný sebevědomě, a to postup a následně hra v posledním zápase turnaje, tedy finále, kde chceme zaútočit na tolik kýžené zlato" říká hlavní trenér V. Mařík.

Nominování byli:

Útočníci Miroslav Večeřa (FBC Abak Ostrava - florbalisté na vozíku) a František Synek (SKV Praha ComAp Team) jsou rekordmany, co se týče účasti na Paragames Breda a ani jeden z nich nevynechal turnaj ani jednou.
Počtvrté se představí Zbyněk Sýkora a Jirka Nemec (oba FBC Štíři České Budějovice) a Bohuslav Dvořák (SKV Praha ComAp Team). Podruhé a pokaždé v jiné roli se zúčastní Paragames Breda Jan Mrázek (SKV Praha ComAp Team), který se v prvním ročníku turnaje v roce 2011 představil na pozici gólmana a nyní o 8 let později v pozici obránce a podruhé také obránci Jan Herman , Ivan Nestával (FBC Štíři České Budějovice) a Jan Hamák (Tatran Střešovice vozíčkáři).
Naopak premiérově na tomto turnaji představí v českém dresu nejmladší hráč reprezentace Tomáš Jelínek (FBC Štíři České Budějovice), gólman Jaroslav Novotný  a Jiří Cibelius (Tatran Střešovice)

 

 

Generální partner

ČESKÁ POŠTA

 

Podporují nás

      Jak získat slevu 50%? Klikni... 
ČESKÝ FLORBAL