Celkem jedenáct zápasů nabídlo čtvrté kolo para florbalové ligy v Českých Budějovicích. Nejlépe se dařilo Štírům. Před domácím publikem českobudějovičtí čtyřikrát zvítězili a v tabulce se posunuli na druhé místo. Do druhé poloviny soutěže vstoupí po Vánocích jako lídr SKV Praha ComAp Team. Naopak na poslední nepostupové příčce zůstávají Bulldogs Brno. Ti si v sezoně stále nepřipsali ani bod.

Jedním z velkých lákadel čtvrtého kola para florbalové ligy byl bezesporu zápas Štírů z Českých Budějovic a ComAp Teamu z Prahy. A to i kvůli vzájemným přestupům hráčů. Za Štíry nastoupil obránce Bohuslav Dvořák, který dříve hrál za ComAp Team. V opačném směru zase před sezonou putoval brankář Jiří Němec, jenž nyní hájí bránu Pražanů.

"My Jirku známe a víme, kde jsou jeho slabiny. Takže to pro nás byla výhoda. Na druhou stranu zná i Jirka nás a ví, kam střílíme. Bylo to oboustranné," prohlásil po zápase pro Florbal vozíčkářů Němcův bývalý spoluhráč, českobudějovický Adam Šimonek. Ten se kromě výhry 2:1 nad Pražany mohl radovat i z ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. "Jsem za něj rád. Je to pro mě ocenění práce, kterou jsem tady předvedl. Ale myslím si, že zásluhu na tom mají i mí spoluhráči, kteří mi k té ceně dopomohli," chválí tým Šimonek.

České Budějovice si kromě výhry nad ComAp Team připsali o víkendu i vítězství proti Vikingům z Mostu, brněnským Bulldogs a FBC ABAK Ostrava. Druhým bodově nejúspěšnějším celkem čtvrtého kola byl ComAp Team. Celkem si připsal devět bodů za výhru nad Tatranem Střešovice, Ostravou a Mostem.

Poloviční úspěšnost pak má na svém kontě Ostrava, ze čtyř zápasů vyhrála dvakrát, proti Mostu a Tatranu. "Vítězství s Tatranem jsme vyválčili. Hodně mě těší a jsem na nás pyšný," hodnotil zápas pro Florbal vozíčkářů hráč Ostravy Rostislav Pohlman. Zároveň ale dodává, že na vítězství proti Vikingům se jeho tým natrápil. V obou zápasech Ostrava zvítězila poměrem 2:1.

Do čtvrtého kola zasáhli o víkendu i Vikingové z Mostu. Do tabulky si připsali pouze tři body za vítězství nad Bulldogs. Ti i po tomto hracím víkendu zůstávají na poslední nepostupové příčce. Na předposlední SKH METEOR Plzeň ztrácí šest bodů.

Do Českých Budějovic o víkendu necestovala Plzeň a polský Sosnowiec. Páté kolo para florbalové ligy je na programu na konci ledna. Soutěž bude hostit pražský Tatran Střešovice.

zdroj: Aktuálně.cz, PARASPORT

Generální partner

ČESKÁ POŠTA

 

Podporují nás

      Jak získat slevu 50%? Klikni... 
ČESKÝ FLORBAL