Přeskočit na obsah

Nizozemský Doing dobyl letní Prahu na kolech

   

  Utkání o bronzové medaile nabídlo opět drama, ve kterém pražské SKV nakonec udolalo De Watergeuzen 3:2 a medaile si tak odnese i z druhého ročníku. Poté již zaplněná Radotínská hala netrpělivě očekávala finále mezi Doingem a FBC United. Vyrovnaný duel se rozhodl až v poslední třetině. Po trefách Franka Maagdenberga a loňského nejlepšího hráče Shiraze Bandhoea se hráči FBC United snažili z posledních sil zápas poslat alespoň do nájezdového rozstřelu, ale vstřelit gól se jim nakonec nepodařilo. Po závěrečné siréně tak naplno vypukla nizozemská radost a Prague Wheel Open získalo na další rok své nové krále.

  Na večerním slavnostním zakončení byli vyhlášeni nejlepší hráči turnaje, a jak uvedl ředitel turnaje Dominik Drahonínský, rozhodování bylo letos opravdu těžké. Nejlepším brankářem organizátoři zvolili Jiřího Němce z FBC United České Budějovice. Nejlepším střelcem se se 13-ti góly stal vítěz kanadského bodování a kapitán týmu De Watergeuzen Patrick van Eeden. A konečně nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Zbyněk Sýkora z FBC United, který loni zvítězil s FBC Ostrava a po návratu do Českých Budějovic potvrdil svou pověst klíčového hráče a se svým týmem se dostal znovu do finále.

  Vedle těchto tří nejlepších hráčů se do all-star pětky turnaje dostali obránci Frans Schutte z Doingu a Jan Rajznover z SKV Praha a hvězdný útok doplnil Shiraz Bandhoe z Doingu.

  Druhé Prague Wheel Open je tedy minulostí, organizátoři však neúnavně hledí do budoucnosti: „V příštím ročníku očekáváme účast prvního švédského týmu, který by mohl výrazně zasáhnout do bojů o medaile,“ věří šéf turnaje Dominik Drahonínský. Praha v srpnu 2013 tak bude znovu patřit florbalu na kolech!

  Více informací:

  Dominik Drahonínský, ředitel turnaje dominik.drahoninsky@fbh.cz

  Lubomír Skála, sekretář turnaje skala.lubomir@gmail.com

  Oficiální turnajový web www.praguwheelopen.cz

  generální partner