Přeskočit na obsah

Ohlédnutí za čtvrtým ligovým kolem

Lídr tabulky z Českých Budějovic padl hned ve svém prvním vystoupení na turnaji se Střešovicemi, v dalších utkáních už ale United potvrdili roli favorita a postupně zdolali Janské Lázně i Karlovy Vary. Oba soupeře porazili o šest gólů a i po čtvrtém kole zůstali Jihočeši v čele tabulky.

Pořádající Most se chtěl v Kadani přiblížit branám play off, prohrál však těsně důležitý zápas s dalším aspirantem na nejlepší šestku Janskými Lázněmi. Nerozhodný stav po dvou třetinách vydržel až do závěru utkání. Dvě a půl minuty před jeho koncem se však za záda mosteckého gólmana trefil janskolázeňský Bohuslav Dvořák a rozhodl o cenné výhře svého týmu. Severočeši sice získali povinné body s Meteorem Plzeň, který porazili hned dvakrát a také s Karlovými Vary, to je však na postup do elitní šestky málo.

Pozici mezi šesticí nejlepších týmů si naopak pojistili hráči Kamatu Janské Lázně. Také oni uhráli očekávané body s nejslabšími týmy ligy, přidali však bonus navíc právě v podobě výhry nad Bassety. Loňský finalista nestačil se značně obměněným kádrem navíc bez Miroslava Šperka jen na České Budějovice a v tabulce předstihl Kamat Team Ostravu.

Ani ve čtvrtém ligovém kole nebodoval Meteor Plzeň. Nejblíže premiérové výhry byli Západočeši v prvním ze dvou vzájemných měření sil s Mostem. Plzeň se v poslední třetině ujala vedení 4:3, dvacet vteřin po vstřelené brance však Meteor inkasoval vyrovnávací gól z hole Otčenáška a necelých pět minut před koncem pak dokonal obrat Štieber. Meteor pak kousal i v první třetině druhého duelu proti Mostu, zbytek utkání však Severočeši zvládli bez problémů. Proti Janským Lázním a Střešovicím už Plzeň šanci neměla.

Podruhé v tomto ligovém ročníku se v Kadani představil nováček z Karlových Varů. Žraloci zaznamenali oproti svému prvnímu vystoupení v Praze velké zlepšení, soupeři z Mostu, Českých Budějovic a Janských Lázní však byli nad jejich síly. Loňskému mistru ligy podlehly Karlovy Vary 1:7 a Mostu 0:5. Nejvíce se zapotili v utkání prozi zlepšujícímu se nováčkovi vloni druhé Janské Lázně. Výborného brankáře Svobodu dokázali překonat jen Valeš s Dvořákem a loňský finalista ligy se tak musel spokojit s hubeným vítězstvím 2:0.

Přehled výsledků IV. kola: Janské Lázně – Most 3:2, Střešovice – České Budějovice 4:3, Plzeň – Janské Lázně 1:4 a 0:8, Střešovice – Most 7:1, Janské Lázně – České Budějovice 3:9, Plzeň – Střešovice 0:15, Most – Plzeň 5:4 a 8:4, Most – Karlovy Vary 5:0, České Budějovice – Karlovy Vary 7:1 a Karlovy Vary – Janské Lázně 0:2

Autor: Michal Havelka