Přeskočit na obsah

Reprezentace nestačila na domácí a v holandském Utrechtu skončila druhá

  Česká paraflorbalová reprezentace mohla takřka po dva roky dlouhé pauze, zapříčiněné celosvětovou pandemií nemoci COVID-19, konečně vyrazit na zahraniční turnaj. Naposledy byli reprezentanti na podzim roku 2019 ve francouzkém Bourges.

  Pauza to byla opravdu dlouhá a tak celý výběr s radostí uvítal možnost vyrazit na tréninkový turnaj do Utrechtu, kde se poměřil s domácími týmy Holandska ,,A“ a ,,B“ a Belgií.

  Výprava do Holandska čítala celkem devatenáct členů, kdy hráče doplnilo trenérské duo Vladimír Mařík a Tomáš Pek, dvojice rozhodčích Karel Hlinka, Jiří Jestříbek, duo fyzioterapeutů Lukáš Novák a Karel Jakubál a vedoucí reprezentace Dominika Horáková.

  Celý tým vyrazil ve čtvrtek ráno z Prahy společně bezbariérovým autobusem a do hotelu Holiday Inn v Utrechtu dorazil před osmou večerní.

  Na páteční dopoledne byla naplánovaná regenerace a prohlídka okolí. Odpoledne už čekalo tým první seznámení s povrchem haly a sehrávací trénink spojený s přípravou vybavení.

  Sobotní ráno a i turnaj odstartoval zápas domácích týmů Holandska A x B. Poté v 10:00 nastoupila už i naše reprezentace proti Belgii. I když se jednalo o první zápas, naši hráči neponechali nic náhodě a nepřipustili žádné překvapení.

  CZE🇨🇿 – BELGIE🇧🇪 2:0 G: Jan Herman, A: Jiří Valeš, G: Bohuslav Dvořák, A: Zbyněk Sýkora.

  Poté následoval další zápas, kde naši narazili na domácí tým Holandska ,,A“

  CZE🇨🇿 – HOLANDSKO „A“🇱🇺 1:0 G: Lukáš Trupl

  Zápasy šly v rychlém sledu za sebou a tak v třetím zápase vyzvala reprezentaci druhý domácí tým Holandska ,,B“

  CZE🇨🇿 – HOLANDSKO „B“🇱🇺 1:0 G: Jan Herman, A: Zbyněk Sýkora

  Tři vítězství ve skupině znamenaly postup do semifinále z prvního místa a souboj s Belgie, které se doposud příliš nedařilo. Papírové předpoklady ovšem vzali za své, kdy i přes vedení našeho družstva 3:1 ve druhé polovině Belgie dotáhla ztrátu a zápas dospěl po 4O minutách do rozhodnutí v samostatných nájezdech. Náš tým začínal, ale jak Zbyněk Sýkora, tak Jan Mrázek ztroskotali na belgickém brankáři, zatímco Belgie vedla od první série. Vše tak leželo na bedrech Tomáše Jelínka, který pro alespoň šanci pokračovat musel proměnit. Jelínek se těžké situace nezalekl a vymetl všechny pavučiny belgické branky a nedal brankaři šanci zasáhnout. Vrátil tak náš tým do hry, ale situace byla nadále kritická, protože na řadě byla Belgie a pokud by proměnila svůj třetí nájezd, znamenalo by to postup do finále Belgie na úkor našeho týmu. Skvěle se, ale vytáhl Jarda Novotný a nájezd zneškodnil. Byly jsme zpět ve hře. Jako další šel opět úspěšný exekutor Jelínek a s chladnou hlavou vystřihl bombu, jako přes kopírák, a opět tak trefil růžek belgické branky a z brankáře, tak udělal pouze diváka. Vše tedy leželo na belgickém hráči, který nyní musel proměnit. Náš tým se, ale mohl opřít o skvěle chytajícího Novotného a ten opět belgického hráče eliminoval a jeho střelu zneškodnil.

  CZE🇨🇿 – BELGIE🇧🇪 4:3 SN G: Z. Sýkora, A: J. Valeš, G: Z. Sýkora, A: J. Valeš, G: Z. Sýkora G: T. Jelínek

  V 16:00 tak na český tým čekalo finále proti domácímu Holandsku ,,A“. Bohužel v tomto zápase tahala naše reprezentace tentokrát za kratší konec. Po bezbrankové první polovině naši na začátku druhé půlky poprvé inkasovali a ztrátu už nedokázali dohnat.

  CZE🇨🇿 – HOLANDSKO „A“🇱🇺 1:3 G: Miroslav Večeřa, A: Jan Herman

  Konečné umístění:

  1. Holandsko A
  2. ČR
  3. Belgie
  4. Holandsko B
  Štítky:

  generální partner