Přeskočit na obsah

Třetí kolo je za námi, z Ostravy se přesuneme do ČB

O víkendu 17. – 18. 11. 2018 proběhlo v Ostravě již třetí kolo Extraligy vozíčkářů 2018 / 2019. Ve sportovní hale Sareza v Ostravě-Přívoze se sešli krom pořádajících FBC ABAK Ostrava také úřadující mistři z FBC Štíři České Budějovice, pražští Tatran Střešovice, dále Bulldogs Brno a kompletní pětici doplnili BM&J New Era.
    Třetí kolo odstartovalo vzájemným zápasem mezi domácí Ostravou a týmem z Brna. Po napínavém zápasu se ovšem v základní hrací době nerozhodlo a za stavu 2:2 došlo na samostatné nájezdy, kde byli šťastnější domácí z Ostravy. V dalším zápase se utkaly pražští Tatran Střešovice s BM&J New Era, kdy jasně vyhráli Pražané v poměru 5:1. V následujícím zápase se představili hráči z Českých Budějovic a potvrdili svou roli favorita, když nad domácími FBC ABAK Ostrava vyhráli 5:2.
    Předposledním zápas dne odehrály týmy BM&J New Era a Bulldogs Brno. Po velmi napínavém vývoji si 3 body odvážejí brněnští po výhře 3:2. V posledním zápase znovu potvrdili roli favorita Štíři, když si poradili s Tatranem Střešovice 5:1.
    V neděli nás tradičně čekaly již jen čtyři zápasy. A nekonalo se žádné překvapení a poměrně jasně vyhráli papírově silnější týmy. V prvním zápase porazil Tatran Střešovice brněnské Bulldogs 6:1. Poté se po vyrovnaných dvou třetinách utrhli ze řetězu domácí FBC ABAK Ostrava, aby nakonec zdolali BM&J New Era 7:0. O všem tak rozhodli v poslední třetině, když soupeři nasázeli 5 branek včetně premiérového gólu kariéry Jiřího Pečonky. V dalším zápase si jihočeští poradili s Bulldogs a odvezli si
    další 3 body po výhře 9:0. V posledním zápase třetího kola se Tatran Střešovice utkal s Ostravou a po výhře 4:1 si z Ostravy odváží celkem 9 bodů.