Přeskočit na obsah

V Ostravě probíhají boje o ligový titul.

O držiteli letošního ligového vítězství ve Vozíčkářské florbalové lize se rozhodne v Ostravě.
    Již dnes se hrála čtvrfinálová utkání ve kterých se utkaly celky Basset Most, FBC ABAK Remedicum Ostrava, Tatran Střešovice Praha a Wheel Wolf Polsko.
    V prvním čtvrfinálovém utkání si poradil s přehledem obhájce titulu FBC ABAK Remedicum Ostrava s mosteckými Bassety. ABAK vyhrál v obou zápasech 13:2, 8:2.
    Ve druhém čtvfinálovém utkání se střetly velmi vyrovnané týmy Tatran Střešovice Praha a polský tým Wheel Wolf. V prvním utkání pražané zvítězili nejnižním možným jednobrankovým výsledkem 3:2. Wheel Wolf Polsko se nevzdal a ve druhé utkání jednoznačně přehrál Tatran 8:3. Tato branková nadílka v síti pražanů nejenže zdramatizovala tuto čtvrfinálovou sérii, ale byla příslibem divácky atraktivního třetí rozhodujícího zápasu. To se potvrdilo beze zbytku! V první třetině se ujal Tatran vedení 2:0. Poláci bojovali o každý metr čtverečný palubovky a to přineslo do konce třetiny vyrovnání skóre. Polský tým hned v úvodní minutě druhé třetisy se ujal vedení na 3:2 a záhy odskočil na dvoubrankový rozdíl 4:2. V osmé minutě snížil na 4:3 lídr a kapitán týmu Střešovice Zdeněk Krupička. Drama vrcholilo a pražané marně dobývali branku soupeře. Krupička měl několikrát vyloženou šanci na vyrovnání, ale proti byl gólman hostů. Ve sportovní hale by se dalo krájet napětí. Běžela poslední minuta zápasu a pražané odvolali brankaře Novotného. Poláci mohli rozhodnout sérii ve svůj prospěch, ale netrefili soupeřovu prázdnou branku. Naopak přesně 22 sekund do konce utkání se trefil Hamák za Lobodinského záda a šlo se do prodloužení. Hosté z Polska ustáli přesilovku a vrhali se do nebezpečných útoků. Všichni se již těšili na nájezdy, ale v sedmé minutě prodloužení se trefil Krupička a pohřbil tak polské naděje o postup do semifinálových soubojů.
    Zítra se v seminifinálových zápasech střetne FBC ABAK Remedicum Ostrava a UNITED České Budějovice. Druhou dvojici tvoří Tatran Střešovice Praha a KAMAT Team Janské Lázně. Průběžné výsledky můžete sledovat na stránkách Výsledkového servisu ZDE.