Přeskočit na obsah

Známe reprezentanty na mezinárodní turnaj Paragames Breda 2015

  Poslední červencový víkend se v Nové Pace uskutečnilo nominační soustředění širšího hráčského výběru České reprezentace florbalu vozíčkářů. Během tohoto soustředění trenérské duo Vladimír Mařík a Tomáš Pek vybralo 12 vyvolených, kteří se v polovině září zúčastní mezinárodního turnaje Paragames Breda 2015.

  A bylo z čeho vybírat. V posledních dvou letech se ve florbalu vozíčkářů objevila spousta nových a kvalitních hráčů, kteří na začátku tohoto roku dostali od vedení české reprezentace pozvánku k účasti na nadcházejících soustředěních. Během uplynulých reprezentačních soustředění byli hráči „podrobeni“ náročnému tréninku, který měl za cíl zvolit ty nejlepší z nejlepších, kteří budou v současnosti na jediném mezinárodním turnaji ve florbalu vozíčkářů bojovat o vytouženou zlatou medaili.

  Do finální sestavy na Paragames Breda 2015 se probojovali nejenom stálice českého florbalu vozíčkářů, jako jsou Jan Rajznover, Miroslav Večeřa, Petr Alina, František Šindelář, Bohuslav Dvořák, František Synek, Zdeněk Krupička a brankářské opory Jiří Němec a Lukáš Grüner,  ale i hráči kteří již někdy v minulosti v české reprezentaci působili – Štěpán Karásek a Zbyněk Sýkora. Svoji premiéru si v České reprezentaci florbalu vozíčkářů odbyde Zdeněk Čížek, hráč, který „naskočil“ do vozíčkářského florbalu teprve v roce 2013.

  České reprezentanty nyní čeká měsíční pauza, která bude ukončena začátkem září, kdy proběhne poslední reprezentační soustředění před odjezdem na Paragames Breda 2015.

  Dominika Horáková, vedoucí RT české reprezentace

  Štítky:

  generální partner