Přeskočit na obsah

Reprezentace si z turnaje Swiss Wheely Open 2018 odváží druhé místo

  Česká reprezentace florbalu vozíčkářů si z mezinárodního turnaje ve švýcarském Nottwilu odváží druhé místo. Cestu za obhajobou titulu z roku 2016 překazil švédský tým Grif Invalidos, který též zhruba před měsícem ovládl švédskou ligu.
  Těsně před začátkem turnaje došlo v české reprezentaci ke hráčské obměně. Františka Synka, který se z pracovních důvodu nemohl turnaje zúčastnit, nahradila v reprezentaci Zuzana Přibilová, která se navíc dokázala během turnaje prosadit, a kromě dvou asistencí dala i svůj premiérový gól v reprezentačním dresu.

  Naše reprezentace v základní skupině turnaje narazila na papírově slabší soupeře, se kterými si bez zaváhání dokázala poradit, a také dva silnější výběry. Kromě polského týmu, se kterým byl zápas nejvyrovnanější, a holandským týmem Haag 88, jsme se postupně utkali s reprezentací Belgie, kanadským výběrem a francouzskou reprezentací, jehož kvalita od loňské premiéry na mezinárodním poli výrazně vzrostla.
  Po prvních dvou hracích dnech postoupil náš výběr bez ztráty bodu do semifinále proti reprezentačnímu týmu Holandska. Přestože ze vzájemných zápasů vychází česká reprezentace v posledních letech jako vítěz, víme, že je tento tým vždy těžkým oříškem. Jako první otevřel skóre Adam Šimonek za asistence Františka Šindeláře a náš tým šel do vedeni. Jednobrankový náskok držela naše reprezentace téměř do konce řádné hrací doby, kdy se však podařilo holandskému týmu vyrovnat. O postupujícím do finále se tak rozhodlo až v nervy drásajícím jedenáctém koles amostatných nájezdů, kdy vítězný nájezd proměnil Zdeněk Krupička.

  K zápasu o titul nastupoval naše reprezentace v bojovné náladě s cílem nejen obhájit titul, ale porazit švédský tým. Necelé dvě minuty po začátku utkání však Grif Invalidos otevřeli skóre utkání ve svůj prospěch. Přestože se našemu týmu podařilo vyrovnat, bohužel shodou okolností – chyb v obraně a notnou dávkou švédského štěstí – vyhrál tým Grif Invalidos 6:3.

  „Přestože prohra ve finále samozřejmě zamrzí, jediná česká reprezentace prakticky po celou dobu turnaje dala prostor oběma svým “pětkám”, což v rámci tohoto turnaje nebylo u ostatních týmů obvyklé. Všichni hráči na hřišti makali naplno a nechali tam vše. Sice se nám nepodařilo titul obhájit, odjíždíme z turnaje se vztyčenou hlavou a také velmi krásným stříbrným výsledkem“, hodnotí turnaj shodně trenéři Vladimír Mařík a Tomáš Pek.
  Děkujeme všem našim příznivcům a fanouškům za podporu během celého turnaje a zároveň naším partnerům a sponzorům – MŠMT, ČSTPS, firem Aegon, Opel a Salming.

  generální partner