Přeskočit na obsah

klub šampionů

Klub šampionů byl založen pořadateli PlayOff turnaje v Českých Budějovicích v sezoně 2013/2014, jako poděkování vybraným členům Českého paraflorbalu za významný přínos v rozvoji florbalu vozíčkářů.

2023 – Petr Koutný

2022 – JAKUB ČADA

2019 – MARTIN KOSINKA

2018 – RENATA STAŇKOVÁ

Renata pracuje jako speciální pedagožka a učitelka na SŠ a VŠ. V roce 2005 spoluzaložila ABAK – POČÍTADLO, z.s., kde je do dnes kativní jako vedoucí týmu.

Ocenění:

  • 2012 – Zisk Ceny Čápa (ČAAPA) UP Olomouc za rozvoj sportu (florbal) a tělesné výchovy osob se zdravotním postižením. Jedná se o nejmladší pravidelně udělovanou cenou, která zažila premiéru v roce 2010 a udílí jí národní organizace Česká asociace aplikovaných pohybových aktivit (ČAAPA) významnému absolventovi oboru v oblasti APA (aplikovaných pohybových aktivit) nebo absolventovi jiného oboru, který se zasloužil svou činností o rozvoj oboru především na praktické úrovni.
  • 2015 – Zisk ocenění v rámci 10. ročníku Evropských dnů handicapu
  • 2016 – Žena regionu, Moravskoslezský kraj, 7.ročník

2017 – ZBYNĚK SÝKORA

  • atletika – člen reprezentace ČR (hod diskem), 4. místo na ME ve Finsku 2005, 6. místo na MS v Holandsku 2006
  • florbal – spoluzakladatel florbalu v Českých Budějovicích, několikanásobný mistr republiky, bývalý člen reprezentace
  • basketbal – mistr republiky 08/09, člen reprezentace, působil v TJ META Praha a dva roky v RSV Salzburg se kterým hrál Bundesligu
  • radní Statutárního města ČB, člen sportovní komise Rady města ČB, předseda sportovní komise Rady JČK
  • předseda Českého paralympijského výboru

2016 – ZDENĚK KRUPIČKA

Zdeněk Krupička
  • Vrcholový sportovec narozený v roce 1980
  • 2008: Praha – Casablanca – Praha, „SideCar Ride“, motoristicky do Maroka (10 000 km)
  • Od roku 1998 se věnuje florbalu vozíčkářů
  • spoluzakladatel ligy florbalu vozíčkářů v České republice
  • člen České florbalové reprezentace vozíčkářů
  • 2001 založil oddíl florbalu v Praze v Jedličkově ústavu – Tatran Střešovice – florbalový oddíl vozíčkářů
  • Od roku 2004 se věnuje sledge hokeji, působil v týmech Draci Kolín, Sedící medvědi Zlín
  • 2005 založil Sledge Hockey Sparta Praha
  • Úspěchy v parahokeji
    • 2 x mistr republiky
    • Účast na mistrovství světa 2008 (2.místo), 2009, 2011, 2013, 2015
    • Účast na mistrovství evropy 2005, 2007, 2012, 2016 (2x druhé místo)
    • Účast na paralympijských hrách ve Vancouveru (2010), Sochi (2014), Pekingu (2022)
  • Od roku 2014 se také věnuje boxu
    • v roce 2015 remíza na prvním turnaji boxu za účasti handicapovaných boxerů
    • 2016 výhra v zápase na Noci válečníků (Turnaj Kladno)
  • Ponešický Survival; 2010: 3. místo (i při těžkém úrazu), 2011: 1. místo, 2012: 1. místo
  • koníčky: rybaření, adrenalinové sporty
Motto: Ať je jak je, vždy jedu dál…

2015 – DOMINIK DRAHONINSKÝ

Dominik Drahoninský

Dominik se dostal k florbalu vozíčkářů přes svého bratra Davida, kdy jako 17ti letý rozhodčí přijel na vůbec první ligové kolo v Plzni roku 2003. Od tohoto času se podílel na rozvoji pravidel florbalu vozíčkářů, až do doby, kdy ligu začali pískat rozhodčí delegované Českou florbalovou unií. V roce 2006 se zapojil do bojů i na palubovce a nastupoval jako hráč za nově vzniklý SKV Králové České Budějovice.

Během působení Dominika v Německu do roku 2008 na dálku spolupracoval na rozvoji vozíčkářského florbalu v České republice. Tam se mu podařilo s myšlenkou florbalu vozíčkářů oslovit florbalisty – vozíčkáře v Hannoveru, kteří se následně v roce 2007 účastnili vůbec prvního mezinárodního turnaje ve florbalu vozíčkářů na světě – v jihočeské Třeboni. Po svém návratu do ČR se Dominik usídlil ve Sportovním klubu vozíčkářů Praha, kde se ujal vedení ve florbalovém oddílu ComAp Team. Pod Dominikovou taktovkou se ComAp Team rázem ocitl mezi týmy, které bojovaly několikrát o stupně nejvyšší, což dokládají finálové účasti v play off ligy za sebou a finálová účast tohoto týmu na Prague Wheel Open 2011.

Dominik vedle organizování celé ligy a „svého“ ComAp Teamu dále zastupuje funkci vedoucího realizačního týmu české reprezentace a místopředsedy České florbalové federace vozíčkářů. Spolu s Petrem Alinou organizují vůbec první výjezdy české reprezentace do Švédska, Holandska a v neposlední řadě v roce 2010 první mezinárodní turnaj pro národní týmy v Jablonci nad Nisou, kterého se zúčastnilo rekordních 5 zemí.

Vedle florbalu na kolech, kterému Dominik doslova věnoval svoje dospívání, se velmi intenzivně věnoval i natáčeni a editovaní florbalových – vozíčkářských videí, a několik jeho klipů obletělo celý svět, tyto videa také výrazně pomohli propagaci florbalu na kolech. Dominik mimo jiné stojí za veleúspěšným projektem „Střílejte na vozíčkáře“, jehož klip se dostal až na obrazovky České televize. Tento projekt pomohl nejen několika florbalistům a florbalistkám k novým sportovním vozíkům, ale dokázal opět upozornit na tento skvělý sport. 

Posledním mezníkem Dominikova spojení s florbalem vozíčkářů je rok 2011, kdy Dominik zorganizoval jako vedoucí první ročník dnes již tradičního turnaje Prague Wheel Open, turnaje, ve kterém se mají možnost potkat elitní ligové florbalové týmy vozíčkářů z Evropy, a který každým rokem láká stále více zahraničích týmů.  

Koncem roku 2011 se Dominik rozhodl vylepšit své znalosti anglického jazyka a odešel na Nový Zéland. Zajímavostí je, že i z takové dálky dokázal zorganizovat ještě další dva ročníky turnaje Prague Wheel Open. Dnes Dominik žije v Aucklandu a my všichni doufáme, že využije svůj potenciál a zkušenosti z Čech a přiveze tak do Evropy tým florbalistů na kolech.

ÚSPĚCHY, NA KTERÉ RÁD VZPOMÍNÁM:  
  • Nebýt takový Samaritán a nedělat vše bezmozkovitě a dobrovolně
  • Zorganizovaní Prague Wheel Open a jeho následné pokračovaní
  • Seznámení se se stále současnou Barborou Opavovou
  • Rozhodnutí se odstěhovat na druhou stranu světa (Nový Zéland) bez znalosti jazyka, kamarádů a jakýchkoliv zkušeností s cestováním po světě.
  • I když je na cizí jazyky úplně dutej, v současně už mluví plynule třemi
  • Možnost zahrát si se svým bratrem i po jeho úrazu florbal za jeden tým
NEÚSPĚCHY, KTERÉ CHCI NAPRAVIT:
  • Klasifikace ve florbale vozíčkářů
  • Vyhrát turnaj s reprezentací
  • Prohrát tři finále s ComAp teamem za sebou (Play off 2010, Play off 2011 a PWO 2011)
  • Vysoká škola
  • Studium ruštiny nebo čínštiny

2014 – PETR ALINA

Petr se narodil v roce 1967, pracuje jako pedagog volného času, vedoucí SVČ na OA  Olgy Havlové Janské Lázně

2014 – Na III. VH ČFFV obhajuje post předsedy sdružení. 2. místo ČPEV 2013/2014, uvedení do Klubu šampionů.

2013 – Hráč reprezentace, 2. místo na Paragames Breda (Nizozemí), 2. místo  VFL 2012/2013.

2012 – 4. místo ČPEV 2011/2012.

2011 – Vedoucí RT reprezentace a účast na Paragames Breda v Nizozemí, účast na mezinárodní konferenci ICWF. Organizuje prezentaci florbalu na Slovensku, první přátelský zápas CZE – SVK. Zisk titulu Mistr Republiky 2010/2011. Iniciuje historickou schůzku mezi schůzku ICWF a IFF.

2010 – Obhajoba postu předsedy sdružení na II. VH ČFFV. Ředitel turnaje IWFT v Jablonci na Nisou. Iniciuje založení organizace ICWF a je zvolen jejím předsedou. Zisk titulu Mistr Republiky 2009/2019.

2009 – Vedoucí RT reprezentace, účast na přátelských zápasech CZE – SWE v Gotenborgu (Švédsko).

2008 – Organizuje první mezistátní zápas florbalu vozíčkářů CZE – SWE v Praze, ukázka sportu v O2 Aréně při MS mužů, účast na ME EWH v Belgii jako rozhodčí.

2007 – Organizuje ve spolupráci s ICEWH, ČSTPS a Tomášem Kramným Development Event ve Zlíně,  získává licenci IWAS pro rozhodčí EWH. Účast na mezinárodním turnaji EWH v Nizozemí. Zisk titulu Mistr republiky ve Vozíčkářské florbalové lize jako hráč.

2006 – Na I. VH ČFFV zvolen za předsedu sdružení, účast na mezinárodním turnaji EWH ve Švýcarsku, iniciuje založení České federace Eletric Wheelchair Hockey

2005 – Trenér reprezentace EWH na ME v Římě (Itálie), iniciuje založení České federace florbalu vozíčkářů.

2004 – Účast na mezinárodní konferenci ICEWH ve Valencii (Španělsko), člen Jury na MS EWH v Helsinkách (Finsko). Zisk titulu Mistr republiky ve Vozíčkářské florbalové lize jako hráč.

2003 – Předseda STK při ČSTPS, založení pravidelné ligové soutěže florbalu vozíčkářů, účast na mezinárodní konferenci ICEWH v Helsinkách. Zisk druhého místa ve Vozíčkářské florbalové lize jako hráč, působí jako rozhodčí florbalu na mechanických vozících.

2002 – Účast na mezinárodní konferenci EWH v Spanbroek (Nizozemí), založení prvního týmu EHW v ČR na OA pro TP v Janských Lázních.

2001 – Iniciuje vznik Sportovně technické komise při Českém svazu tělesně postižených sportovců.

2000 – Trenér týmu stojících /účast na mezinárodním turnaji ve Švýcarsku – 2. místo. Organizuje první zápas florbalu na mechanických vozících v rámci Sportovního dne na Obchodní akademii pro TP v Janských Lázních.

1999 – Organizuje prezentaci florbalu vozíčkářů na Rektorském dni UK Praha.

1998 – Zakládá první oddíl florbalu na mechanických vozících při SK Akáda Janské Lázně.

1997 – Založení Sportovního klubu pro handicapované SK Akáda Janské Lázně, Založení prvního týmu stojících handicapovaných hráčů florbalu na Obchodní akademii, Odborné škole a Praktické škole v Janských Lázních.

generální partner