Přeskočit na obsah

1. ligové kolo Extraligy vozíčkářů nové sezóny úspěšně za námi

Po letní pauze, proložené turnajem Prague Wheel Open 2018, se tento víkend úspěšně odehrálo první ligové kolo sezóny 2018/2019, jehož pořadatelem byl SKV Praha ComAp Team. O víkendu 22. – 23. 9. 2018 odehrálo 5 týmů celkem 9 zápasů.
    Hned první zápas této sezóny nabídl všem přítomným napínavý průběh. O vítězi zápasu, mezi týmy BM&J New Era a SKH Meteor Plzeň, který si v letošním roce podle slov Patrika Vaňka brousí zuby na play off, se rozhodlo v posledních dvou minutách třetí třetiny. To vítězství týmu BM&J New Era zajistil svým gólem Miroslav Štiber. Ostatní 3 sobotní utkání přinesly vítězství papírově silnějším týmům – Tatranu Střešovice a SKV Praha ComAp Team.
    Přestože v neděli nastoupil plzeňský tým pouze ve 4 lidech v poli, byl do poloviny třetí třetiny vyrovnaným soupeřem brněnským Bulldogům. Vítězem tohoto zápasu však byli Bulldoci.
    Nejnapínavějším utkáním tohoto ligového kola se podle předpokladů stal zápas mezi pražskými rivaly – ComApem a Tatranem. Ze zápasu plného dynamiky, herních zvratů, fair play a florbalu, jak se patří, vyšel nakonec vítězně domácí tým SKV Praha ComAp Team v poměru 2:0. O druhý nedělní zápas byl
    tým Tatran Střešovice ochuzen z důvodu hráčské absence týmu SKH Meteor Plzeň. Zápas nebyl odehrán a o jeho výsledku rozhodne vedení ligové soutěže. Dá se však předpokládat, že dojde ke kontumaci utkání ve prospěch týmu Tatran Střešovice. V posledním zápase dovršil úspěšný víkend bez ztráty bodu SKV Praha ComAp Team, který si až ke konci třetí třetiny dokázal s odstupem dvou gólů poradit s týmem BM&J New Era.

Nyní má SKV Praha ComAp Team a Tatran Střešovice měsíční pauzu před druhým ligovým kolem, které se odehraje 20. – 21. 10. 2018 ve Vyškově. Tuto dvojici doplní týmy FBC ABAK Ostrava, FBC Štíři České Budějovice a Bulldogs Brno, kteří budou pořadateli tohoto ligového kola.