Přeskočit na obsah

Černý kůň turnaje podle očekávání doběhl první, zlato z PWO bere Nacka

Dorazili až z dalekého Švédska, soupeřům nedali sebemenší šanci a po suverénní cestě turnajem získali zlato. Aktuální mistr nejvyšší švédské soutěže vozíčkářů celek Nacka HI bez jediného zaváhání ovládl rovněž i Prague Wheel Open. Turnaj pro vozíčkáře, kterého se zúčastnilo dohromady deset družstev z pěti zemí, konaný celkem už pošesté se opět nesmírně vydařil.

Před turnajem byli Švédi považováni za jednoho z největších favoritů. Diváci ovšem byli rovněž zvědaví kupříkladu na finalisty nejvyšší české soutěže České Budějovice a Tatran Střešovice, či na holandské šampiony z celku Haag88.

Skupinu A ovládli drtivým rozdílem a s konečným skóre 29:2 za čtyři zápasy již zmínění vozíčkáři z týmu Nacka HI. Druzí skončili ve skupině českobudějovičtí Štíři, kteří zaznamenali tři jasné výhry a jedinou porážku 1:6 právě se skvělými Švédy.

Skupina B pak už byla o poznání vyrovnanější. Nejvíce bodů získal polský celek Wheel Wolf hrající českou nejvyšší soutěž, ten ovšem například remizoval s posledním holandským družstvem Doing. Sedm bodů vyválčili vozíčkáři Tatranu a Nizozemci z Haag88.

Čtvrtfinále play-off bylo svědkem tří jasných zápasů, které skončily poměry 10:0, 10:1 a 11:0. Jediné utkání mezi Budějovicemi a Haag88 bylo těsné, kdy Jihočeši minutu a sedm vteřin před koncem zápasu z hokejky Tomáše Davida rozhodli o svém vítězství.

Semifinále proti sobě svedlo Tatran a švédskou Nacku a v dalším utkání Budějovice a polské Wheel Wolf. Střešovice vstoupily do utkání s odhodláním a už po necelých dvou minutách se po nahrávce Jana Natova, hráče superligové Boleslavi a zároveň člena reprezentace, radoval Tomáš Pek. Švédi ovšem po celou dobu turnaje byli nesmírně produktivní a mohli se spolehnout na své nejúdernější duo Brorsson-Almlöf. Nejlepší střelec turnaje Alexander Brorsson se trefil dvakrát, Tommy Almlöf přidal tři body za gól a dvě asistence. Nacka i přes snahu aktuálních českých mistrů vyhrála 4:2.

V dalším semifinálovém utkání mezi Českými Budějovicemi a Wheel Wolf byl stav po dvou třetinách 1:1. Jihočeši ale po brankách Ivana Nestávala a Františka Šindeláře nakonec vyhráli 3:1.

Před finále se konaly ještě tři zápasy o konečné umístění. Sedmé místo vyválčil výběr Švýcarska nad holandskými EU-elites, jejich krajané z Haag88 si v utkání o páté místo pohráli s SKV Praha ComAp Team výsledkem 6:0. Bronz si pak po napínavém klání, jež skončilo 3:2, na krk pověsil tým Wheel Wolf na úkor Tatranu Střešovice.

Poslední zápas turnaje pak přinesl reprízu skupinového střetnutí švédské Nacky a Budějovic. Ve finále opět pálil kanonýr Brorsson, jenž se díky hattricku zastavil na metě 12 branek za turnaj. Gólem a asistencí jej rovněž podpořil i nejproduktivnější hráč turnaje Almlöf, který si za sedm zápasů připsal 22 bodů (11+11). Švédi opět ukázali svou extratřídu a ke dvěma zlatým a jedné bronzové medaili za tři předchozí návštěvy odjíždí z Prahy opět s nejcennějším kovem.