Přeskočit na obsah

Česká reprezentace dnes odjíždí na Paragames 2013

  Reprezentace má za sebou dvě náročná soustředění, která se konala ve sportovní hale TJ Ruzyně v Praze. Odjezd reprezentace je plánován dnes ve 22 hodin z Prahy.

  Nominováno bylo 10 hráčů a 2 gólmani. Realizační tým se dále skládá ze 2 fyzioterapeutů, vedoucí výpravy, trenéra a 2 techniků (řidičů a a asistentů), Celkem česká výprava čítá 18 osob. K české výpravě se také přidají dva rozhodčí David Růžička a Petr Michálek. David povede na Paragames vzdělávací kurz pro rozhodčí.

  Díky dlouholetým sporům organizací, které zastřešují sport tělesně postižených má česká reprezentace florbalu vozíčkářů nedostatek finančních prostředků na přípravu a samotnou účast na zahraničních i tuzemských akcích. Bohužel i podmínky žádosti o podporu MŠMT v programu I. Státní reprezentace byly v loňském roce poupraveny a o dotaci mohou žádat pouze paralympijské sporty. Nebýt podpory České florbalové unie a sponzorů, nemohl by florbal vozíčkářů již řadu let existovat. Velké poděkování patří firmě Salming, která prodloužila s reprezentací smlouvu o partnerství do roku 2015. Na Paragames český tým oblékne zcela nové soupravy a dresy. 

  Pevně doufáme, že VH ČSTPS, která je svolána na 2.11. přinese pozitivní zprávy i pro kolektivní nepralympijské sporty. Věříme ve sloučení ČSTPS a ČATHS v jednu organizaci a nastolení lepších podmínek pro sportovce, trenéry a všechny, kteří sport organizují. 

  Budeme Vás pravidelně informovat o výsledcích České reprezentace z Paragames 2013 na Facebooku ZDE a na webových stránkách sdružení.

  Pro ty co si myslí, že je florbal jen nudným sportem doporučujeme shlédnout toto VIDEO

  Děkujeme za přízeň a držte nám palce.

  Rozpis zápasů v základní skupině:

  Pátek 11.10.

  09:10 ČR – Německo

  11:10 ČR – Belgie

  13:10 ČR – Holandsko

  Sobota 12.10.

  09:00 ČR – Švédsko

  12:20 ČR – Švýcarsko

  15:00 ČR – Kanada

  Sestava české reprezentace

  gólmani:

  Jiří Němec

  Lukáš Grüner

  1.útok

  Miroslav Šperk – kapitán

  František Synek

  Matěj Čechák

  2. útok

  Zdeněk Krupička

  Jiří Žák

  Miroslav Večeřa

  Obranné dvojice

  Bohuslav Dvořák – Petr Alina

  František Šindelář – Jan Rajznover

  realizační tým:

  Petr Koutný – trenér

  Dominika Horáková – vedoucí výpravy

  Eva Odvárková – fyzio

  Jiří Rak – technik

  Karel Jakubál – fyzio

  Martin Kosinka – technik

  generální partner