Česká reprezentace dnes odjíždí na Paragames 2013

Reprezentace má za sebou dvě náročná soustředění, která se konala ve sportovní hale TJ Ruzyně v Praze. Odjezd reprezentace je plánován dnes ve 22 hodin z Prahy.

Nominováno bylo 10 hráčů a 2 gólmani. Realizační tým se dále skládá ze 2 fyzioterapeutů, vedoucí výpravy, trenéra a 2 techniků (řidičů a a asistentů), Celkem česká výprava čítá 18 osob. K české výpravě se také přidají dva rozhodčí David Růžička a Petr Michálek. David povede na Paragames vzdělávací kurz pro rozhodčí.

Díky dlouholetým sporům organizací, které zastřešují sport tělesně postižených má česká reprezentace florbalu vozíčkářů nedostatek finančních prostředků na přípravu a samotnou účast na zahraničních i tuzemských akcích. Bohužel i podmínky žádosti o podporu MŠMT v programu I. Státní reprezentace byly v loňském roce poupraveny a o dotaci mohou žádat pouze paralympijské sporty. Nebýt podpory České florbalové unie a sponzorů, nemohl by florbal vozíčkářů již řadu let existovat. Velké poděkování patří firmě Salming, která prodloužila s reprezentací smlouvu o partnerství do roku 2015. Na Paragames český tým oblékne zcela nové soupravy a dresy. 

Pevně doufáme, že VH ČSTPS, která je svolána na 2.11. přinese pozitivní zprávy i pro kolektivní nepralympijské sporty. Věříme ve sloučení ČSTPS a ČATHS v jednu organizaci a nastolení lepších podmínek pro sportovce, trenéry a všechny, kteří sport organizují. 

Budeme Vás pravidelně informovat o výsledcích České reprezentace z Paragames 2013 na Facebooku ZDE a na webových stránkách sdružení.

Pro ty co si myslí, že je florbal jen nudným sportem doporučujeme shlédnout toto VIDEO

Děkujeme za přízeň a držte nám palce.

Rozpis zápasů v základní skupině:

Pátek 11.10.

09:10 ČR – Německo

11:10 ČR – Belgie

13:10 ČR – Holandsko

Sobota 12.10.

09:00 ČR – Švédsko

12:20 ČR – Švýcarsko

15:00 ČR – Kanada

Sestava české reprezentace

gólmani:

Jiří Němec

Lukáš Grüner

1.útok

Miroslav Šperk – kapitán

František Synek

Matěj Čechák

2. útok

Zdeněk Krupička

Jiří Žák

Miroslav Večeřa

Obranné dvojice

Bohuslav Dvořák – Petr Alina

František Šindelář – Jan Rajznover

realizační tým:

Petr Koutný – trenér

Dominika Horáková – vedoucí výpravy

Eva Odvárková – fyzio

Jiří Rak – technik

Karel Jakubál – fyzio

Martin Kosinka – technik