Přeskočit na obsah

Českou reprezentaci čeká druhý letošní turnaj. Tentokrát ve Francii

  Českou reprezentaci čeká druhý letošní mezinárodní turnaj. Na konci červa vybojovali naši reprezentanti v holandské Bredě stříbrné medaile. Dalším turnajem, kde se utkají o cenné kovy bude 11.-13. října 2019 1st French Open v Bourges. Půjde o první ročník mezinárodního turnaje ve florbale vozíčkářů, který je pořádán na francouzské půdě.

  Hrát se bude v Bourges, které je historicky významné město ve Francii v regionu Centre-Val de Loire na soutoku řek Auron a Yèvre, asi 200 km jižně od Paříže a téměř přesně v geometrickém středu Francie. Je hlavním městem departmentu Cher a bývalé provincie Berry, sídlem arcibiskupa, vysokých škol a hudebních institucí. 

  Pozvání přijalo a hrát zde bude 6 evropských reprezentací. Mimo pořádající Francie to bude Česká republika, Holandsko, Holandskou Young, Švýcarsko a Belgie.

  Jedná se o významný milník ve vývoji florbalu vozíčkářů ve Franci. Florbal vozíčkářů se tam začal formovat teprve v roce 2013 a v roce 2017 se francouzská reprezentace poprvé zúčastnila mezinárodních zápasů v holandské Bredě, kde skončila na 9 místě.

  I když se ve Francii hraje florbal vozíčkářů relativně krátce, francouzský tým jde strmě nahoru. V roce 2018 startoval na třetím ročníků Swiss Wheely Open 2018, kde mimo jiné sehrál s českou reprezentací dlouho vyrovnanou partii a padl z ČR 1:3. Francie prokázala, že už se s ní musí počítat i na mezinárodním poli  a nakonec skončila ve Švýcarsku na 7. místě. Francouzský tým tak nechal za sebou takové týmy jako Kanada, Belgie, Německo a Young Netherlands.

  Že se nejednalo o náhodu prokázala francouzská reprezentace na letošních Paragames Breda 2019, kde dosáhla skvělých výsledků. Nejprve v základní skupině jen těsně prohrála s naší reprezentací 1:2 a poté zmrazila domácí fanoušky ve čtvrtfinále, kdy porazila holandskou reprezentaci 1:0, poprvé tak postoupila do bojů o medaile. Francie nakonec hrála se Švýcarskem o bronzové medaile, kdy Francouzi prohráli opět tím nejtěsnějším výsledkem a po velice vyrovnaném boji padli 1:2 a připsali si i tak historické čtvrté místo v nejvyšší světové konkurenci.

  Česká reprezentace florbalu vozíčkářů odjíždí na tento turnaj v současnosti s nejlepšími hráči české paraflorbalové ligy. Celkem 10 hráčů povede trenér Tomáš Pek.

  Nominováni byli: 

  Útočníci: Zbyněk Sýkora, Tomáš Jelínek (FBC Štíři České Budějovice), Zdeněk Krupička, Jiří Cibelius, Zuzana Přibilová (Tatran Střešovice) a Miroslav Večeřa (FBC Abak Ostrava)
  Obránci: Bohuslav Dvořák (SKV ComAp Team Praha), Jan Herman, Ivan Nestával (FBC Štíři České Budějovice) a brankář Jiří Němec (SKV ComAp Team Praha).
   
  Hráčům po dobu celého turnaje bude navíc k dispozici i zkušený fyzioterapeut Lukáš Novák.
   
   
  ROZPIS TURNAJE:
   
  Hrát se bude bude 2 x 15 minut , v jedné šesti členné skupině, kde se každý utká s každým. 

  Tyto zápasy se budou konat 11. října 2019 od 8:00 do 17:40. 

  Semifinálové zápasy se budou konat 12. října 2019.

  Přímo do semifinále postupují první dva týmy po základní skupině. Ve čtvrtfinále se o postup utkají 3. a 6 tým a 4. a 5 tým. Vítězové postupují do semifinále, poražení budou hrát o umístění.

  Finále se bude hrát na 2 x 30 min.

  Štítky:

  generální partner