Přeskočit na obsah

Čeští paraflorbalisté vezou ze Švýcarska stříbro. Nestačili jen na Švédy

  Česká paraflorbalová reprezentace si ve skupině po čtyřech výhrách, jedné remíze a jedné prohře zajistila místo mezi nejlepšími čtyřmi týmy. Zásluhou Jana Hermana navíc semifinále proti Nizozemsku B ovládla a jen těsně prohrála v souboji o zlato se Švédskem.

  Čeští paraflorbalisté vstoupili na turnaj hladkými výhrami nad Belgií, Nizozemskem B a Nizozemskem A bez obdržené branky. Poté sice ztratili první body, když remizovali s domácím Švýcarskem 2:2. Na tuto ztrátu se ale rychle zapomnělo, když český tým deklasoval výběr Spojených států 10:0.

  V posledním zápase skupiny sice Češi poprvé na Swiss Wheely Open odešli ze zápasu bez bodu. Postaralo se o to silné Švédsko, se kterým český národní tým prohrál 2:0. Šlo zároveň o první zápas Čechů, kdy ani jednou nenašli recept na soupeřova brankáře a ze zápasu odešli bez vstřelené branky. Ty nejdůležitější zápasy pro český tým ale teprve přišly.

  V semifinále se čeští paraflorbalisté setkali s Nizozemskem B a stejně jako ve vzájemném zápase ve skupině i tentokrát to byli hráči se lvem ve znaku, kdo vybojoval postup do finále a získal jistotu cenného kovu. O jediný gól zápasu se v čase 10:36 postaral český obránce Jan Herman, který svojí šestou trefou na turnaji poslal český tým do boje o zlato.

  V cestě k prvnímu místu se českým hráčům postavil do cesty jeho jediný přemožitel – Švédsko. Tentokrát ale začal zápas pro český tým výborně. Už na začátku utkání se českému týmu podařilo to, co v minulém vzájemném zápase bylo nad jeho síly – vstřelit Švédům gól. Po 15 vteřinách hry si Jiří Valeš dojel do dobré střelecké pozice a přesnou střelou poslal český tým do vedení.

  Švédové ale zvládli odpovědět dvěma trefami, a protože bezúhonně přečkali i český tlak v závěru, z celkového vítězství na turnaji se nakonec radují oni.

  https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FCzechParafloorball%2Fposts%2F4983774968358304&show_text=true&width=500

  Český tým ale zopakoval skvělé umístění z roku 2018 a i nyní odjíždí se stříbrnými medailemi na krku. Další reprezentační akce českého paraflorbalu se bude konat v Praze od 11. srpna, kdy začíná turnaj Prague Wheel Open. Od 12. května bude v Plzni vrcholit play-off české paraflorbalové ligy.

  Výsledky české reprezentace na turnaji:

  Základní skupina:

  • ČR – Belgie 3:0 (Dvořák, Sýkora, Večeřa)
  • Nizozemsko B – ČR 0:3 (Jelínek, Večeřa, Herman)
  • Nizozemsko A – ČR 0:3 (2x Krupička, Jelínek)
  • ČR – Švýcarsko 2:2 (2x Jelínek)
  • USA – ČR 0:10 (4x Herman, 2x Jelínek, 2x Trupl, Dvořák, Krupička)
  • ČR – SWE 0:2

  Play-off:

  • Semifinále: ČR – Nizozemsko B 1:0 (Herman)
  • Finále: SWE – ČR 2:1 (Valeš)

  Nominace na Swiss Wheely Open 2022:

  Brankáři: Jaroslav Novotný, Martin Svoboda

  Obránci: Bohuslav Dvořák, Jan Hamák, Jan Herman, Jan Mrázek

  Útočníci: Tomáš Jelínek, Zdeněk Krupička, Zbyněk Sýkora, Lukáš Trupl, Jiří Valeš, Miroslav Večeřa

  Text: Michael Schuster
  Foto: Český paraflorbal

  Fotky

  Štítky:

  generální partner