Přeskočit na obsah

Čtvrté kolo Extraligy vozíčkářů přineslo mnoho překvapení

O prvním březnovém víkendu se odehrálo čtvrté kolo České pošty Extraligy vozíčkářů na sportovní hale v Kadani. Mnoho týmů přijelo v oslabení, ale nejvíce klíčových hráčů chybělo Českým Budějovicím. Velkým překvapením byl výkon pořádajícího celku Basset Most, který první hrací den ani jedno utkání neprohrál a v neděli při obou zápasech remizovali. Při duelech rozhodovali na hrací ploše stálí arbitři Petr Michálek a Zdeněk Kamínek, ale také se objevili rozhodčí, kteří si odbyli svou premiéru jako třeba Jaroslav Tichý.

sobota 5. března 2016

SKH Meteor Plzeň – KAMAT Team Janské Lázně 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

branky a nahrávky: 21. Oliver Moučka (Jakub Vondráček), 26. Jakub Vondráček (Aleš Trnka) – 14. Petr Alina (Lukáš Hlava), 18. Miroslav Bárta (Petr Alina), 42. Aleš Trnka (vlastní branka), 45. Lukáš Hlava (Jiří Valeš); rozhodčí: Jan Vondráček – Zdeněk Kamínek; vyloučení: 0:0, navíc Jiří Valeš (KJL) 5 min. + ČK1 [neuvedení hráče v zápise o utkání]; bez využití; diváků: 25; střely na branku: 13:19.

První třetina úvodního zápasu čtvrtého kola přinesla pouze jeden gól, který ve čtrnácté minutě vsítil Petr Alina. Do následujícího dějství vstoupili taktéž lépe domácí, za které se tentokrát prosadil Miroslav Bárta, ale poté dokázala Plzeň vyrovnat díky gólům Olivera Moučky a Jakuba Vondráčka. Závěrečná perioda patřila pouze hostům, kteří se prezentovali dvakrát. Po posledním přesném zásahu však padla červené karta, kterou obdržel Jiří Valeš pro neuvedení hráče v zápise o utkání.

Basset Most – FBC Štíři České Budějovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

branka: 4. Štěpán Karásek; rozhodčí: Petr Michálek – Jan Vondráček; bez vyloučení; bez využití; diváků: 50; střely na branku: 10:12.

Druhé utkání sobotního dne ovládli překvapivě domácí Basseti, za které se jako jediný prosadil Štěpán Karásek ve třetí minutě. V dalších dvou částech nepadla ani jedna branka a tak si celek Basset Most připsal cenné tři body do tabulky soutěže za výhrou nad týmem FBC Štíři České Budějovice.

KAMAT Team Janské Lázně – Tatran Střešovice 3:8 (2:0, 0:4, 1:4)

branky a nahrávky: 3. Petr Alina, 11. Jiří Valeš (Petr Alina), 37. Jiří Valeš (Petr Alina) – 19. Jan Hamák, 23. Miroslav Večeřa, 24. Miroslav Večeřa (Zuzana Přibilová), 26. Tomáš Pek (Miroslav Večeřa), 40. Miroslav Večeřa (Stanislav Cimpa), 43. Miroslav Večeřa (Martin Němec), 43. Miroslav Večeřa, 45. Miroslav Večeřa (Martin Němec); rozhodčí: Petr Michálek – Zdeněk Kamínek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 30; střely na branku: 13:26.

V první třetině padly dvě branky ve prospěch domácích. U obou gólů KAMATu se prosadil Petr Alina, který první vsítil a u druhého asistoval. Naopak druhé dějství patřilo pouze Tatranu, který dokázal vyrovnat a následně se prosadil ještě dvakrát a zavést si tak dvoubrankové vedení. Nejvíce se prezentoval Miroslav Večeřa. Třetí část patřila taktéž hostům, kteří vstřelili stejný počet branek jako v třetině předchozí. Všechny čtyři trefy do černého Tatranu vyslal v poslední patnácti minutovce Miroslav Večeřa.

SKV Praha ComAp Team – FBC Štíři České Budějovice 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

branky a nahrávky: 7. Vladimír Mařík (Jan Hašek), 22. Jana Pitelková (Vladimír Mařík), 24. František Synek (Vladimír Mařík), 26. Vladimír Mařík (Jan Hašek), 36. Vladimír Mařík (František Synek) – 8. Zbyněk Sýkora (Zdeněk Čížek), 21. Tomáš David (Zbyněk Sýkora); rozhodčí: Zdeněk Kamínek – Jan Vondráček; vyloučení: 1:2; bez využití; diváků: 46; střely na branku: 19:10.

Stav byl po prvních patnácti minutách vyrovnaný poté, co se do černého trefili Vladimír Mařík a Zbyněk Sýkora. Druhá část prospěla spíše ComApu, který vsítil tři góly. Pokaždé se prosadil Vladimír Mařík. Za hosty vstřelil snižovací branku Tomáš David. Ve třetí periodě se prezentoval pouze domácí Vladimír Mařík, který tak dokonal svůj hattrick. ComAp nedokázal využít ve čtyřicáté páté minutě nabídnuté trestné střílení za bránění ve hře Zbyňka Sýkora.

SKH Meteor Plzeň – Basset Most 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

branky a nahrávky: 7. Jaroslav Jäger (Jakub Vondráček), 22. Martin Černý (Jakub Vondráček), 37. Jaroslav Jäger (Martin Černý), 42. Martin Černý (Jakub Vondráček) – 12. Štěpán Karásek (Radek Žižka), 17. Miroslav Štiber (Radek Žižka), 20. Štěpán Karásek (Radek Žižka), 25. Štěpán Karásek (Miroslav Štiber), 45. Štěpán Karásek (Miroslav Štiber); rozhodčí: Jan Vondráček – Matěj Novák; bez vyloučení; bez využití; diváků: 26; střely na branku: 16:25.

Zápas mezi Plzní a Mostem dopadl lépe pro hosty. První velká naděje pro Basset se naskytla už ve třinácté minutě, když Štěpán Karásek vyrovnal na 1:1. Druhá třetina přinesla celkem čtyři branky. Tři góly padly ve prospěch hostů a jeden pro domácí. Dvěma góly za Most se prosadil opět Štěpán Karásek, jenž si dokonal hattrick. Po dramatické třetí části nakonec zvítězili florbalisté Mostu, kteří velmi mile překvapili sebe i své soupeře.

KAMAT Team Janské Lázně – FBC Štíři České Budějovice 3:4 (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

branky a nahrávky: 13. Bohuslav Dvořák, 35. Bohuslav Dvořák, 45. Miroslav Bárta (Bohuslav Dvořák) – 13. Zbyněk Sýkora (Tomáš David), 24. Zbyněk Sýkora (Tomáš David), 41. Tomáš David (Zbyněk Sýkora), rozhodující nájezd Jan Herman; rozhodčí: Jan Vondráček – Matěj Novák; bez vyloučení; bez využití; diváků: 27; střely na branku: 23:18.

Úvodní třetina posledního sobotního duelu byla po patnácti minutách vyrovnané, ale jako první se trefil za záda soupeřova brankáře hráč KAMATu Bohuslav Dvořák. Po jednadvaceti vteřinách se podařilo Zbyňkovi Sýkorovi vyrovnat, a tak se do druhého dějství vstupovala za srovnaného stavu. Ve druhém dějství vyslal přesnou střelu do branky pouze tým Štírů. Do svatyně KAMATu se trefil už podruhé v duelu Bohuslav Dvořák ve třicáté páté minutě. Ve třetí patnáctiminutovce se podařilo domácí Janským Lázním vyrovnat na 3:3, a tak zápas pokračoval samostatnými nájezdy. Duel skončil za stavu 3:4 výhrou Českých Budějovic. Rozhodující nájezd vsítil Jan Herman a velmi tak přispěl k výhře svého celku.

neděle 6. března 2016

SKV Praha ComAp Team – Tatran Střešovice 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

branky a nahrávky: 1. Miroslav Večeřa (Zdeněk Krupička), 9. Zuzana Přibilová (Martin Němec), 11. Michal Vápenka, 11. Zdeněk Krupička; rozhodčí: Zdeněk Kamínek – Petr Michálek; vyloučení: 0:1; bez využití; diváků: 21; střely na branku: 8:29.

Očekávané pražské derby bylo na programu druhý hrací den od 9:00 hod. Skóre otevřel už čtyřicet dvě vteřiny po zahajovacím hvizdu Miroslav Večeřa z týmu Tatranu. V první třetině si Střešovice připsaly další tři góly, zatímco ComAp se nedokázal prezentovat ani jednou. Druhé ani třetí dějství nenabídlo divákům žádný zásah do černého, avšak v závěrečné periodě mohl Jan Mrázek alespoň snížit náskok Tatranu při nájezdu, ale penaltu neproměnil a tak zůstal stav nezměněn a Střešovice vyhrály nad svým soupeřem 4:0.

FBC Štíři České Budějovice – KAMAT Team Janské Lázně 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

branky a nahrávky: 8. Tomáš David (Zbyněk Sýkora), 9. Zbyněk Sýkora (Tomáš David), 18. Jan Herman (Zbyněk Sýkora), 36. Tomáš David (Zbyněk Sýkora), 43. Zbyněk Sýkora, 45. Zbyněk Sýkora (Jan Herman) – 3. Petr Alina (Bohuslav Dvořák), 21. Petr Alina (Bohuslav Dvořák), 42. Petr Alina (Miroslav Bárta); rozhodčí: Petr Michálek – Jaroslav Tichý; bez vyloučení; bez využití; diváků: 48; střely na branku: 18:17.

Utkání mezi Štíry a KAMATem vyznělo lépe pro České Budějovice, který k výhře velmi přispěl Zbyněk Sýkora. Zbyněk Sýkora se totiž trefil do černého celkem třikrát a třikrát asistovat, což znamená, že se prezentoval při každém gólu. Za Janské Lázně se trefil do černého pouze Petr Alina dvakrát s pomocí od Bohuslava Dvořáka a jednou od Miroslava Bárty.

SKV Praha ComAp Team – Basset Most

branky a nahrávky: rozhodující nájezd Roman Charvát; rozhodčí: Zdeněk Kamínek – Jaroslav Tichý; bez vyloučení; bez využití; diváků: 22; střely na branku: 14:14.

Bezbranková první třetina byla k vidění při střetnutí mezi ComApem a Bassetem. Druhá část taktéž branku nenabídla. Po čtyřiceti pěti minutách musely následovat samostatné nájezdy, jelikož utkání bylo stále bez gólů. V nájezdech se více dařilo ComApu, ve kterých také rozhodl pražský Roman Charvát.

FBC Štíři České Budějovice – Tatran Střešovice 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

branky a nahrávky: 3. Lukáš Trupl (Zbyněk Sýkora) – 14. Martin Němec, 20. Zdeněk Krupička, 23. Zdeněk Krupička, 30. Zdeněk Krupička, 49. Miroslav Večeřa (Jan Hamák); rozhodčí: Zdeněk Kamínek – Jaroslav Tichý; vyloučení: 1:0; bez využití; diváků: 36; střely na branku: 13:21.

Vyrovnaná první třetina zahájila utkání mezi Českými Budějovicemi a Střešovicemi. Druhé dějství patřilo hostům, kteří vedli nad Českými Budějovicemi už 4:1 po třiceti minutách. Třemi góly ve druhé části se prezentoval Zdeněk Krupička a to bez asistence. Tatran zvítězil nakonec nad Českými Budějovicemi 5:1. Hattrickem se v utkání blýskl Zdeněk Krupička. Jediný gól Štírů vstřelil Lukáš Trupl, který otevřel skóre ve třetí minutě zápasu.

KAMAT Team Janské Lázně – Basset Most 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

branky a nahrávky: 4. Bohuslav Dvořák (Petr Alina), rozhodující nájezd Miroslav Bárta – 11. Petr Očenášek (Štěpán Karásek); rozhodčí: Zdeněk Kamínek – Jaroslav Tichý; vyloučení: 1:2; bez využití; diváků: 17; střely na branku: 15:15.

V první třetině padl na obou stranách jeden gól. Za domácí se prosadil Bohuslav Dvořák ve čtvrté minutě a za hosty Petr Očenášek v čase 10:40 min. V následujících periodách se diváci gólu nedočkali a tak utkání pokračovalo do samostatných nájezdů. V nájezdech se dařilo více Janským Lázním, za které se prezentoval jako jediný Miroslav Bárta v první sérii a rozhodl tak o konečném výsledku.

Autor: ČeskýFlorbal, Tereza Košťálová