Přeskočit na obsah

Diamond race podpoří vozíčkářskou reprezentaci i v letošním roce

  Již za týden vypukne 8. ročník jedinečného závodu Diamond Race, který na sebe poutá pozornost nejenom díky velkému množství luxusních a rychlých aut, které jsou snem téměř každého muže, ale i žen. Diamond Race není jenom přehlídkou vozidel a několikadenním závodem, ale i charitativní akcí, která má za cíl podpořit dobrou věc. 

  V loňském roce ředitel závodu Milan Markovič oslovil na doporučení účastníka této akce Matěje Čecháka Českou federaci florbalu vozíčkářů s nabídkou, která se neodmítá. Závod Diamond Race 2015 štědře podpořil českou reprezentaci florbalu vozíčkářů, která se minimálně jednou ročně účastní mezinárodních turnajů ve florbalu vozíčkářů.

  Díky částce ve výši 200 000,- Kč mohl realizační tým české reprezentace florbalu vozíčkářů uspořádat několik víkendových soustředění a zároveň získal finance pro účast naší reprezentace na turnaji Paragames Breda, který se uskutečnil v září 2015. Na tomto turnaji Česká republika obsadila 3. místo a dokázala, že patří mezi velmoci ve florbalu vozíčkářů. Letošní rok je pro českou reprezentaci florbalu vozíčkářů přelomový. Na konci dubna se česká reprezentace florbalu vozíčkářů zúčastnila se svými dvěma týmy (stálice české reprezentace a tým nováčků) mezinárodního turnaje Swiss Wheely Open. Stálice české reprezentace tento turnaj ovládly a s přehledem vyhrály. Na mezinárodní úrovni téměř bez zkušeností tým nováčků skončil na senzačním pátém místě. 

  Díky tomuto turnaji získali nejen stávající hráči, ale i nováčci cenné zkušenosti, které mohou zužitkovat na Mezinárodním turnaji ve florbalu vozíčkářů, který se na konci října letošního roku uskuteční v Praze. Tomu bude samozřejmě předcházet důkladná příprava české reprezentace pod vedením trenérské dvojice Vladimíra Maříka a Tomáše Peka. 

  To, že se ředitel závodu Milan Markovič rozhodl, že i v letošním roce podpoří české reprezentanty florbalu vozíčkářů, je pro vedení české reprezentace florbalu vozíčkářů skvělou zprávou. Díky letošní podpoře závodu Diamond Race se sen o vítězství české reprezentace na mezinárodním turnaji, navíc pořádaném na domácí půdě, může nabývat reálných obrysů. Minimálně po finanční a organizační stránce. 

  Nyní nezbývá než čekat, zda se na šeku, který bude předán zástupcům české reprezentace florbalu vozíčkářů v neděli 12. 6. 2016 u pražského hotelu Hilton, objeví podobná částka, kterou získala v loňském roce.

  generální partner