Přeskočit na obsah

Finálová 6tka – představujeme Basset Most

  Představte návštěvníkům portálu FBH.cz váš tým, jeho historii a úspěchy?

   

  Náš tým Basset Most, vznikl jako součást Sportovního sdružení vozíčkářů v Mostě, o.s., které založil Radek Žižka po úrazu páteře. Z počátku se naše sdružení věnovalo několika sportům, jako byla jízda na handbiku, stolní tenis a lyžování. Pro malý zájem o tyto sporty a na základě preferencí našich členů se naše sdružení začalo ubírat směrem k florbalu vozíčkářů, kde se snažíme konkurovat lepším týmům a každým rokem bojovat o pohár VFFL.

  Jak hodnotíte výsledky Vašeho týmu v základní části Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy 2011/2012?

  Ač by to nikdo nečekal, tak jsme s naším týmem dosáhli velkého úspěchu, kde máme stejný počet bodů jako druhý ComAp tým z Prahy, ale díky vzájemným zápasům máme horší skóre a jsme tak na třetí pozici.

  Jaký je Váš názor na Superfinále, to že o vítězi rozhodne jeden zápas?

  Toto rozhodnutí není asi objektivní pro určení opravdévého vítěze. Správně by se mělo hrát např. na 2 nebo 3 vítězné utkání, ze kterého by opravdu vzešel vítěz ligy.

  Jak jste spokojeni s organizací letošní ligové soutěže?

  Pořádání ligových kol bylo naprosto v pořádku, nikde jsme nezaznamenali problémy a každý pořadatel většinou vyšel vstříc požadavkům.

  Co českému florbalu na kolech dle vašeho názoru chybí?

  Informovanost rozhodčích o pravidlech florbalu vozíčkářů. Setkáváme se s problémy rozhodčích, kteří buď špatně, či nesprávně posuzují zákroky a jiné.

  Jakého cíle v letošním Play Off by jste chtěli dosáhnout?

  V letošním Play Off bychom chtěli přejít přes Kamat Janské Lázně a dostat se tak do semifinále a pokud možno co nejdále. Uvidíme na kolik jsme připraveni.

   

  Na otázky odpovídal kapitán týmu Basset Most František Synek.

  Webové stránky sdružení naleznete na www.ssvm.cz 

   

  generální partner