Přeskočit na obsah

Finálová 6tka – představujeme FBC ABAK Remedicium Ostrava

  Představte návštěvníkům portálu FBH.cz váš tým, jeho historii a úspěchy?

   

  Tým vznikl v roce 2005 na škole prof. Matějčka, kdy hráči této školy pod vedením zkušeného trenéra Petra Koutného a neméně zkušené manažerce Renatě Staňkové založili v té době jediný florbalový klub na moravě. Prvního turnaje se kluci z ABAKU zůčastnili téhož roku v Trutnově kde odehráli přátelské zápasy, při kterých sbírali potřebné zkušenosti. V roce 2006 se Ostrava poprvé stala pořádajícím městem ligového kola. Na tomto turnaji už byl vidět herní posun našich mladých kluků.

  V průběhů dalších dvou let do týmu přišli dalši hráči a sen vstoupit do florbalové ligy dostal reálné rozměry. Ostravský tým zahájil svou pouť v roce 2008/2009 kdy se poprvé stal stálým členem florbalové ligy. První rok probíhal jako seznamovací, kdy hráři ABAKU skončili na předposledním místě a uhráli dvě výhry. Od tohoto roku nastal velký herní progres. V roce 2009/2010, 2010/2011 se tým ABAKU zařadil na špičku ligy a stal se jedním z favoritů florbalové ligy. V těchto letech kraloval základní části kdy vždy obsadil první místo. Bohužel v play-off vždy skončil shodně na třetím místě. V roce 2010/2011 tým dosáhl zatím největšího úspěchu kdy vyhrál první ročník PWO. V tomto roce znovu hráči Ostravy kralovali základní části když za celou sezonu ztratili jen jeden bod. Tímto se znovu pasovali na jednoho z favoritů na zisk mistrovského titulu. Za 14 dní už bude jasno, jestli ostravský tým dos áhne toho o co se od své existence houževnatě snaží a to vyhrát mistrovský titul.

  Největší úspěchy: 2009/2010 3. místo v ČFFL, 2010/2011 3. místo v ČFFL, 2010/2011 1. místo na mazinárodním turnaji PWO.

  Jak hodnotíte výsledky Vašeho týmu v základní části Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy 2011/2012?

   

  Výsledky našeho týmů hodnotíme jako vynikající, jelikož jsme získali 41 bodů ze 42 možných. V této sezoně jsme vždy odešli jako vítězové a nepocítili chu´t porážky. Tento výsledek nás zavazuje k nejvyšším cílům. Celý tým je odhodlaný bojovat o mistrovský titul.

  Jaký je Váš názor na Superfinále, to že o vítězi rozhodne jeden zápas?

  Tento systém má své pro i proti. Každopádně věřím, že finále bude dost vyhecované kde může každá chyba být fatální, i proto nečekám, že se bude hrát stylem nahoru dolů. Bude to o trpělivosti a schopnosti celého týmu jak se s tím vyrovná jak fyzicky tak psychicky.

  Jak jste spokojeni s organizací letošní ligové soutěže?

  Organizace ligové soutěže je rok od roků lepší, kdy se jednotliví organizátoři poučují ze svých předešlých chyb. Vždy je co zlepšovat, ale každý tým co pořádal ligové kolo udělal pro spokojenost ostatních týmu maximum.

  Co českému florbalu na kolech dle vašeho názoru chybí?

  Toto je subjektivní názor. Nebudu psát peníze na prvním místě, ty chybí vždy a všude. Podle mého názoru chybí nejvíce větší medializace ( jak v TV tak v psaném tisku ) i když i ta se podstatně zlepšila.V tom jde ruku v ruce informovanost obyčejných lidí, kteří mnohdy netuší, že existuje florbalová liga vozíčkařů. Na to navazuje další faktor a to je divácká podpora a návštěvnost. V Ostravě bylo krásně vidět jak cca 40 až 50 lidí dokáže udělat bouřlivou atmosféru. To podle mě našemu sportu chybí.

  Jakého cíle v letošním Play Off by jste chtěli dosáhnout?

  Cíl máme jako každý rok stejný. Udělat maximum proto abychom vyhráli mistrovský titul.

  Na otázky odpovídal gólman Lukáš Grüner

  Jak hodnotíte výsledky Vašeho týmu v základní části Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy 2011/2012?
   

  V základní části Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy 2011/2012 jsme obsadili 1příčku tak,že spokojenost.Pod vedením trenéra P.Koutného jsme v této sezoně předváděli asi nejlepší florbal za celou dobu našeho působení v lize.
   

  Jaký je Váš názor na Superfinále, to že o vítězi rozhodne jeden zápas?
   

  Je to o jednom zápase ve kterém se může stát cokoliv o to náročnější na nervovou soustavu a troše toho sportovního štěstí.
   

  Jak jste spokojeni s organizací letošní ligové soutěže?
   

  Při současném počtu týmů bylo rozdělení do skupin,asi nejlepší m možným řešením.Po organizační stránce proběhly všechny ligová kola v pořádku.
   

  Co českému florbalu na kolech dle vašeho názoru chybí?
   

  Jako u každého sportu těl.postižených to jsou finance,více fanoušků na tribunách,ale první vlaštovky zde jsou viz.ligová kola v Brně a výborné kolo snad s prvním on-line přenosem v Ostravě.
   

  Jakého cíle v letošním Play Off by jste chtěli dosáhnout?
   

  Po průběhu základní části je Náš cíl jasný,probojovat se do finále.

  Na otázky odpovídal kapitán týmu Roman Juchelka

   

  generální partner