Přeskočit na obsah

Finálová 6tka – představujeme Kamat team Janské Lázně

  Představte návštěvníkům portálu FBH.cz váš tým, jeho historii a úspěchy?

  Oddíl florbalu vozíčkářů při Sportovním klubu Akáda Janské Lázně vznikl v roce 1997. Janskolázeňský tým byl vždy složen ze současných nebo bývalých žáků Obchodní akademie pro tělesně postižené. V týmu se vystřídaly čtyři desítky hráčů, někteří bývalí členové klubu působí úspěšně v jiných oddílech. KAMAT Team je jedním z nejúspěšnějších týmů a je držitelem již pěti titulů Mistr republiky. Od roku 2003 se pravidelně umisťuje na medailových pozicích. Mezi největší opory týmu patří kapitán Miroslav Šperk, který je také absolventem školy.

  Jak hodnotíte výsledky Vašeho týmu v základní části Vozíčkářské florbalové Fortuna ligy 2011/2012?

  V celkovém hodnocení po základní části VFFL 2011/2012 jsme se umístili na šestém postupovém místě do Play Off. Celou sezónu chyběla nějvětší opora týmu Míra Šperk, který se aktivně věnuje lyžování na monoski. Nicméně florbal hrajeme pro radost a i když jedeme na turnaj v oslabení, snažíme si to maximálně užít.

  Jaký je Váš názor na Superfinále, to že o vítězi rozhodne jeden zápas?

  Letošní model finále na jeden jediný zápas bude především o taktice, soustředěnosti a samozřejmě štěstí. Všichni známe chvíle kdy to tam prostě padá a někdy se za utkání trefí několikrát tyč a nebo spojnice břevna. Můj osobní názor je hrát podle starého modelu, nejsme sportem, který by zaplnil po vzoru zdravých velké sportovní stánky a haly. Uvidíme jak se letošní pokus o Superfinále vydaří a kolik se po jeho skončení najde kritiků a těch, kteří budou tvrdit, že by vyhráli kdyby se hrálo podle starého modelu. Nicméně to bude rovný boj plný emocí. Myslím, že se bude na co dívat.

  Jak jste spokojeni s organizací letošní ligové soutěže?

  Toto nemohu jako statutár sdružení objektivně posoudit, ale můj obdiv mají všichni, kteří na své bedra naložili pořadatelský náklad plný starostí a odpovědnosti, věnovali mnoho času přípravou ligových kol. Přál bych si aby se co nejrychleji urovnal dlouholetý spor střešní organizace ČSTPS s ČPV, bylo obnoveno financování sportu a pořadatelské kluby by měly dostatek finančních prostředků na přípravu a realizaci jednotlivých ligových kol a neligových turnajů. Dle mého osobního názoru všechna ligová kola proběhla v pořádku a pořadatelské týmy se snažily vyjít vstříc případným požadavkům. Každé ligové kolo je něčím zajímavé, atmosféra a diváci v ostravské Sareze, rodinná a pohodová atmosféra v Kadani a jiné.  

  Co českému florbalu na kolech dle vašeho názoru chybí?

  Nejdříve podotknu co českému florbalu na kolech již nechybí. Díky projektu ČFFV a ČFbU se podařilo zakoupit 11 sporotovních vozíků. Mám pocit, že doba, kdy se hrálo na vozíkách značky Java je bohudíky za námi. Co chybí? Především to jsou finance na rozvoj, propagaci, školení rozhodčích, vytvoření klasifikačního systému a zajištění fundovaných klasifikátorů. Vše se odvíjí opět na závěrech jednání ČSTPS a ČPV. Uvidíme jak vše dopadne v úterý 8.5. na VH ČSTPS v Praze a zdali budeme v dohledné době schopni pořádat kvalitní ligovou soutěž, pořádání Mládežnických kempů pro mládež, realizovat přípravu národního týmu a jeho účast na mezinárodních turnajích. Poslední co našemu sportu chybí je více dobrovolníků.

  Jakého cíle v letošním Play Off by jste chtěli dosáhnout?

  Cíl je jasný, obhájit titul Mistra republiky po třetí za sebou, ale i když se nám to nepovedlo, chceme si především užít napínavé souboje a atmosféru Play Off. Osobně si myslím, že „karty jsou rozdány“ a každý tým má šanci sáhnout na zlaté vítězství. Přeji hodně štěstí všem!!

  Na otázky redakci FBH.cz odpovídal „florbalový dědeček“ Petr Alina. 

  generální partner