Přeskočit na obsah

Jan Natov je patronem reprezentace vozíčkářů

  Na možnosti přípravy a samotné účasti národního týmu má velký podíl Česká florbalová unie, jejímž prostřednictvím se poprvé v historii podařilo získat podporu z Ministerstva sportu, mládeže a tělovýchovy a tím deklarovat, že florbal vozíčkářů je sice mladým neparalympijským sportem, ale již si našel důvěru a podporu i takto významné české instituce jakou MŠMT bezesporu je.
  Téměř po dvouleté pauze se tento víkend v pražské sportovní hale TJ Ruzyně roztočila kola širší reprezentace florbalistů na vozíku. Ne vše se obešlo bez komplikací. Minulý víkend byl reprezentačnímu hráči Bohuslavu Dvořákovi odcizen speciální florbalový vozík a tím byla ohrožena jeho účast nejen na soustředění, ale i na mezinárodním turnaji, který se koná na konci dubna ve švýcarském Nottwilu. To, že se i v dnešní době se dějí zázraky, dokázali ostravští kriminalisté. Těm se vozík nakonec podařilo vypátrat, za což jim patří velké poděkování.
  Díky dotaci od Ministerstva školství a tělovýchovy čeká českou reprezentaci v letošním roce několik víkendových soustředění pod vedením nového reprezentačního trenéra Vladimíra Maříka. Ten byl na začátku března vybrán ve výběrovém řízení. „Je mi velkou ctí, že jsem byl na tuto pozici vybrán a doufám, že se pod mým vedením reprezentace posune kupředu a bude na mezinárodních turnajích podávat stabilní výkony,“ nechal se slyšet nový reprezentační trenér.
  Poprvé od roku 2008, kdy se česká reprezentace poprvé představila florbalovým fanouškům na mistrovství světa mužů v Praze, mají florbalisté na vozíku svého vlastního patrona. Tím se stala vycházející hvězda mužské české reprezentace Jan Natov, který zazářil na loňském mistrovství světa. Novodobý Rumcajs není ve vozíčkářském florbalu žádným nováčkem. V roce 2013 po svém zranění přijal nabídku na trénování s vozíčkářským oddílem Tatranu Střešovice. Přestože je nyní Natov opět fit, na vozíčkářskou komunitu nezanevřel a v rámci svých možností hraje i nyní florbal na vozíku. „Nikdy jsem nečekal, že by mě florbal na vozíku mohl bavit. Měl jsem ze začátku strach, jestli to zvládnu, jak mě přijmou spoluhráči a jak se na mě budou reagovat ostatní týmy,“ říká Natov. „Když jsem dostal od vedoucí realizačního týmu Dominiky Horákové nabídku, zda bych se nechtěl stát oficiálním patronem české reprezentace florbalistů na vozíku, bez váhání jsem ji přijal. Je to pro mě čest,“ dodává Natov a doufá, že bude národnímu týmu prospěšný v předání svých zkušeností.
  A co letos českou reprezentaci florbalistů na vozíku čeká? V dubnu se reprezentace představí na turnaji šesti reprezentací ve švýcarském Nottwilu. V září 2015 se po dvou letech čeští florbalisté opět představí na Paragames Breda v Nizozemí. Na tento mezinárodní turnaj se v tuto chvíli registrovalo osm zemí, mezi nimiž nechybí ani první tým ze zámoří – Kanada. 

  Zdroj: www.ceskyflorbal.cz

  Autor: Dominika Horáková

  generální partner