Přeskočit na obsah

Již zítra začíná dvanáctá ligová sezóna

    V pražské sportovní hale TJ Ruzyně již zítra odstartuje v pořadí dvanáctá florbalová sezóna. Letošní ligová soutěž přivítá na své palubovce nováčka SKV Sharks Karlovy Vary, který rozšířil celkový počet týmů na deset. Florbal vozíčkářů se tímto stává nejrozšířenějším kolektivním sportem pro handicapované v České republice.

    Pod hlavičkou České federace florbalu vozíčkářů, jejímž hlavním partnerem je Česká florbalová unie, se v základní části letošní sezóny odehraje během 17 dnů rekordních 90 utkání. Vyvrcholením ligové soutěže 2014/2015 bude tradiční Play Off, které se po několikaleté pauze odehraje opět v Praze.

    Pořadatelem prvního ligového kola je tradičně Sportovní klub vozíčkářů Praha. Během tohoto víkendu se mezi sebou utká o první cenné body do ligové tabulky šest ligových týmů. Mezi úvodní šestici týmů patří i vítěz České pojišťovny Extraligy vozíčkářů 2013/2014 a Prague Wheel Open 2014 UNITED České Budějovice. Kromě Českých Budějovic a Karlových Varů se v Praze představí Basset Mosst, FBC ABAK Ostrava, Tatran Střešovice, jehož hráčem je elitní extraligový hráč Jan Natov a domácí tým SKV Praha ComAp Team.

    Kompletní seznam všech ligových kol a přehled zápasů naleznete v sekci Dokumenty ke stažení. Všichni jste srdečně zváni.

    generální partner