Přeskočit na obsah

Mistrem mezi vozíčkáři jsou po sedmi letech České Budějovice

  Kvalifikace
  V dramatickém prvním zápase se ujali vedení Pražané. Jihočeši otočili na 2:1, ale prodloužení zařídil Tatranu svoji druhou brankou v utkání Natov. V nastaveném čase se štěstí usmálo na United a Sýkora první duel rozhodl ve prospěch Jihočechů. Druhé utkání již mělo jednoznačnější průběh. České Budějovice vedly 3:0 a snižující gól Krupičky na konečných 3:1, přišel pro Pražany příliš pozdě. Z duelu loňských finalistů extraligy vzešel poslední semifinalista letošního ročníku Kamat Team Janské Lázně. Ostravě patřil první zápas, ale další dva duely už lépe zvládli Východočeši a po jejich výhře 2:1 na zápasy bylo jasné, že úřadující mistr z Ostravy si v tomto ročníku o medaile nezahraje.

  Přímou účast v semifinále si zajistily nejlepší dva týmy v dlouhodobé soutěži Wheel Wolf Sosnowiec a ComAp Team Praha. Poláci se v boji o finále utkali s Českými Budějovicemi, Pražané pak změřili síly s Kamatem Janské Lázně.

  Semifinále
  Dva velice vyrovnané souboje určily prvního finalistu. Janské Lázně zvládly lépe koncovky obou duelů a po roce si tak znovu zajistily účast ve finále. V prvním utkání zaskočil FBC United vítěze základní části výborným vstupem do zápasu a v pohodě dokráčel k první výhře v sérii. Druhý duel nabídl mnohem napínavější podívanou se šťastným koncem pro United a České Budějovice se tak staly druhými finalisty.

  O medaile
  Dva nejlepší týmy základní části SKV Praha ComAp Team a Wheel Wolf Sosnowiec si překvapivě zahrály pouze o bronz. Polský tým v duelu o třetí místo kraloval a vyhrál jednoznačně 5:1. Finále mezi United ČB a Janskými Lázněmi mělo nečekaně hladký průběh a po výsledku 8:2 se ze svého třetího titulu v historii raduje mužstvo Českých Budějovic. Jihočeši zvedli nad hlavu pohár pro vítěze znovu po sedmi letech.

  Konečné pořadí ČPEV 2013/2014:

  1. FBC UNITED České Budějovice
  2. Kamat Team Janské Lázně
  3. Wheel Wolf Sosnowiec
  4. SKV Praha ComAp Team
  5. FBC ABAK Ostrava
  6. Tatran Střešovice
  7. Basset Most
  8. Bulldogs Brno
  9. SKH METEOR Plzeň

  Individuální ocenění:

  Nejlepší brankář: Jiří Němec (UNITED)
  Nejlepší střelec: Miroslav Šperk (Janské Lázně)
  Nejlepší obránce: Jan Rajznover (SKV Praha)
  Nejužitečnější hráč: Lukasz Woznica (Sosnowiec)
  Nováček roku: Ivan Nestával (UNITED)

  Uvedení do Síně šampionů:

  Petr Alina (Kamat Team Janské Lázně)

  autor: Michal Havelka, UNITED České Budějovice
   

  generální partner