Přeskočit na obsah

Mostecké kolo přineslo zajímavé zápletky

Hned první utkání ligového kola v Mostě mezi pořádajícím týmem z Mostu a Tatranem Střešovice nabídl dramatické utkání s dvakrát skórujícím Krupičkou ( první trefa byla výstavní a vymetla pavučiny Svobodovy branky ).Ve druhém utkání předvedl srdnatý výkon pražský ComAp, který po celé utkání trápil favorita z Budějovic, až definitivu vítězství vystřelil ve třetí třetině Šimonek ( ČB) na konečných 5-3.

Třetí zápas přinesl gólové hody v podání domácího týmu. Ani mostečtí Vikingové nemohli uvěřit konečnému výsledku nad ostravským týmem (9-3), kde především duo Synek-Žižka Jr. 8 góly rozebrali ostravské počitadlo ABAK. Vrcholem sobotního PARAFLORBALU v Mostě bylo utkání Štírů z Budějovic a polského týmu Wheel Wolf. Kde si zaslouženě připsal shutout českobudějovický brankář Paclík, který i se štěstím pochytal všech 24 střel polského týmu. Výkon jako noc a den předvedl ostravský ABAK, když po debaklu od Mostu nastoupil jako vyměněný do duelu s Tatranem a do poloviny utkání vedl 2-0 po gólech Večeři. Pro Tatran mohlo být ještě hůře, kdyby k nim nebyli rozhodčí shovívaví a trestali fauly Tatranu. Nakonec duel rozhodl v posledních sekundách gól Mrázka, kdy se ostravský tým už zřejmě viděl na nájezdech a podcenil volný úder Tatranu 4. sec do konce zápasu.

Zakončení hracího dne obstarali týmy ComApu a Vlků z Polska, kde polský tým předvedl, jak si nekomplikovat hru ( až na vyjímku v podobě neregistrovaného nového hráče a trestu 2+2 minuty) a po první třetině vedl 3-0. Zejména duo Woznica – Kwapisz podnikala gólové výpady do rozebrané obrany ComApu.

Skvělý vstup do nedělního hracího dne předvedl tým Ostravy a po gólech slovenského snajpra Beleščáka vedl zaslouženě 2-1, ale ostravskému týmu nebylo přáno v Mostě vyhrát a Šprynar poslal utkání do nájezdů. Ze samostatných nájezdů  se vyšachoval potrestaný Večeřa, který obdržel trest 2+10 za nesportovní chování a tak jenom přihlížel úspěchu Comapu v nájezdech.

Také ve druhém duelu neděle  mezi Mostem a Vlků z Polska to dlouho vypadalo na zakončení zápasu dovednostní disciplínou, ale rozhodla šťastná střela z půlky hřiště a zasloužené vítězství Wheel Wolf.

Dokonalý obrat předvedli Štíři proti Tatranu, do třetí třetiny vstupovali hráči Tatranu s dvou gólovým náskokem a nakonec byli rádi za remízu. Obrat dokonal Šimonek proměněným nájezdem a završením hattricku. Kdyby se měl vyhlásit smolař kola byl by jím určitě tým Ostravy, který houževnatým výkonem zaskočil favorita z Polska a po obratu z 0-3 a 1-4 srovnal po druhé třetině na 4-4.Polský tým se přizpůsobil hře Ostravy a z matného výkonu ho vysvobodil až vítězný gól Woznici.

Již tradičně závěr mosteckého kola obstarali týmy mosteckých Vikings a pražského Comapu. Únava obou týmu se podepsala na kvality hry, kde řada nepřesností a bojovnosti převyšovala nad kvalitou. Všechny body nakonec zůstali v Mostě ve sportovní hale pořádajícímu týmu.

autor textu: Radek Žižka