Přeskočit na obsah

Deník z PARAGAMES – děkujeme, že nám FANDÍTE

Pátek 11.10.2013

CZE – GER

Deset minut po desáté hodině ráno nastoupila česká reprezentace na Paragames Breda ke svému prvnímu zápasu proti Německu. Základní skupina se hraje 2×15 minut.

V první polovině se na hřišti představila pětka ve složení Jan Rajznover, František Šindelář, František Synek, Zdeněk Krupička a Miroslav Šperk (v bráně Jiří Němec).
    Jan Rajznover v první minutě zápasu krásnou střelou vyzkoušel připravenost německé obrany a brankáře. České reprezentaci se dlouho nedařilo umístit míček do německé sítě. V 7:27 se podařilo střelit gól Zdeňkovi Krupičkovi, za asistence Miroslava Šperka. 15 vteřin před koncem první poloviny se do německé brány trefil ještě Jan Rajznover. Po první polovině vedla naše reprezentace nad Německem 2:0.

Do druhé poloviny nastoupila pětka ve složení Petr Alina, Matěj Čechák, Bohuslav Dvořák, Miroslav Večeřa a Jiří Žák (v bráně Lukáš Grüner). Ve třetí minutě krásnou střelou od půlky zvýšil skóre na 3:0 Petr Alina. Do konce utkání měla česká reprezentace mnoho šancí, bohužel je ale nebyla schopna proměnit. Proti Německu jsme tedy zvítězili 3:0.

CZE – BEL

Česká reprezentace nastoupila do svého druhého zápasu proti Belgii s daleko větším odhodláním, což se projevilo během obou polovin.

V polovině druhé minuty zápasu vstřelil první gól, kapitán české reprezentace, Miroslav Šperk za asistence Jana Rajznovera. Střeleckou připravenost potvrdil Míra během první poloviny ještě několikrát, dvakrát se mu podařilo vstřelit gól, díky kterým po první třetině vedla Česká republika 3:0 (5:17 asistence František Synek, 14:57 asistence Petr Alina).

V druhé polovině se vynikajícím výkonem předvedl nováček a zároveň nejmladší hráč naší reprezentace Matěj Čechák. V čase 8:23 za asistence svého klubového kolegy Zdendy Krupičky, vstřelil Matěj svůj první reprezentační gól. O pět minut později zvýšil Matěj skóre a to díky jeho dorážce před belgickou bránou. Na konečných 6:0 proti Belgii zvyšoval Zdeněk Krupička za asistence Matěje Čecháka.

Oproti prvnímu zápasu byla naše hra energičtější, více jsme si přihrávali a zvyšoval se i počet střel na bránu. Vynikajícím způsobem pracovala naše obrana, díky které měli oba naši gólmani prakticky nulovou práci.

CZE – HOL

Na konci dnešního dne nás čekal poslední zápas, a to nejdůležitější, proti Holandsku. Bohužel jsme na začátku nestihli zareagovat na rychlé útoky ze strany Holandska a po prvních pěti minutách jsme prohrávali 3:0. Trenér, Petr Koutný, si po třetím gólu vzal time-out a hráčům představil upravenou taktiku. Kolem desáté minuty první poloviny snížil Zdeněk Krupička krásným gólem náskok Holandska na 3:1.

Během druhé poloviny jsme holandský tým a tak i trochu sami sebe překvapili jiným herním stylem, na který protihráči neměli čas pořádně zareagovat. Holandsko jsme zahnali do jejich obranného pásma a soustavně jsme se snažili vstřelit gól. To se nakonec podařilo Františku Šindelářovi, který snížil náskok Holandska už jen o jeden gól. Posledních 5 minut bylo velice vypjatých, naše reprezentace se snažila vyrovnat, ale bohužel se jí to nakonec nepovedlo. Nakonec jsme s Holandskem prohráli o jediný gól 2:3.

Nicméně můžeme být na sebe hrdí, protože po tomto zápase trenér české reprezentace, Petr Koutný, prohlásil, že jsme holandský tým přehráli na celé čáře a „že takhle dobře jsem vás proti Holandsku nikdy neviděl hrát“.

Večer se celý tým přestěhoval do centra Bredy na slavnostní zahájení, které se pořadatelům noc nepovedlo, půlhodinový pochod s valjkami a dlouhé proslovy v holandštině vystřídala skoro hodinová exhibice quadrurugby. Rychle jsme se snažili přesunout zpět na hotel. V této chvíli odpočíváme a probíhají masáže a relax.

SOBOTA 13.10.

Dnešní den byl pro nás úspěšný.

Ráno jsme odehráli zápas s nejsilnějším soupeřem turnaje, a to se Švédskem. Do hry jsme nastoupili plni odhodlání, nicméně švédská mašina se rozjela naplno už od první minuty. Několikrát jsme se neúspěšně snažili vstřelit gól, naopak Švédi nám rychlými protiútoky nadělili dvě branky. Nakonec jsme prohráli 2:0.

Další zápas jsme sehráli se Švýcarskem. Přestože je švýcarský tým papírově slabší než my, doslova jsme se první polovinou protrápili. Ke konci první poloviny jsme si po špatné rozehrávce dokázali vstřelit vlastní gól. Tento gól, i když v náš neprospěch, nás probudil z mrákot a nakonec jsme dokázali nad Švýcarskem vyhrát 6:1.

Po tomto zápase jsme měli čas na odpočinek a koncentraci na náš poslední zápas ve skupině – s Kanadou.

Během pauzy jsme shlédli vypjatý zápas mezi domácím Holandskem a Švédskem. Byli jsme svědky vyrovnaného zápasu, který nakonec skončil remízou 1:1. Švédi díky nastříleným gólům v jednotlivých zápasech a 100% úspěšností gólmana postoupili ze základní skupiny z prvního místa.

Náš poslední zápas s Kanadou byl dle slov trenéra Koutného náš nejhorší zápas na tomto turnaji. Bohužel jsme díky vlastním chybám remizovali s Kanadou 2:2. Jen díky naší předchozí úspěšnosti v počtu nastřílených a minima obdržených branek, jsme do semifinálových bojů postoupili ze 3. místa. Po tomto zápasu jsme měli všichni o čem přemýšlet.

Ke konci dnešního dne nás čekal rozhodující zápas. O postup do finále jsme se měli poprat s Holandskem, které mělo na domácí půdě mnoho fanoušků. Po základní skupině, kdy jsme s Holanďany prohráli 2:3, jsme byli připraveni tento zápas vyhrát. Oproti základní skupině se hra prodloužila na 2:20 minut.

Společný pokřik před začátkem zápasu nás všechny povzbudil. Do zápasu jsme nastoupili jako vyměnění. Díky taktice trenéra Koutného a podpoře zbytku týmu jsme vybičovali k vynikajícímu výkonu. Uklidněním pro nás byl první gól, který vstřelil za asistence Zdendy Krupičky do holandské brány Míra Šperk. Minutu před koncem první poloviny byl vyloučen Jan Rajznover a my jsme museli ubránit náš jednobodový náskok. Díky skvělé obraně jsme dokázali ubránit silný tlak domácích hráčů podporovaných vlastním publikem. V druhé polovině jsme dokázali vstřelit další gól, o který se postaral Zdenda Krupička. Holandskému týmu se sice podařilo několikrát nebezpečně proniknout do našeho obraného pásma, ale díky důsledné obraně v čele s Petrem Alinou a skvěle chytajícím brankářem, Jirkou Němcem, jsme nakonec dokázali VYHRÁT NAD HOLANDSKEM 2:0.

Na konci tohoto utkání bylo vidět slzy na obou stranách, na naší straně slzy štěstí a na té druhé straně slzy zklamání, které byly vidět nejenom na holandských fanoušcích, ale i ve tvářích samotných hráčů.

A co zítra – od 15 hodin hrajeme o zlatou medaili se Švédskem….Držte nám palce.

22.hodin – Vodní hrátky v bazénu, masáže v podání našich vynikajících fyzioterapeutů Evičky a Karla. Někdo se odhodlal do sauny a jiný relaxuje na pokoji. Zitra nás čeká velmi tvrdý souboj!

Neděle 13.10.

Po včerejších vypjatých vypjatých zápasech si večer celý reprezentační tým užil zasloužený odpočinek na hotelu a ráno jsme se probudili sice v dobré náladě, ale do mohutného deště.

Poprvé na turnaji jsme nemuseli spěchat na halu, takže jsme si poprvé konečně užili vynikající snídani.

Plni očekávání jsme vyrazili společně do sportovní haly, kde se mezitím dohrály zápasy o 7. – 5. místo:

7. Švýcarsko

6. Německo

5. Belgie

Během našeho příchodu na halu se odehrál krásný zápas mezi Holandskem a Kanadou.. Papírově silnější tým zápasu sice během svou prvních dvou třetin vedl nad Kanadou, nicméně pro všechny neznámá Kanada na konci druhé a během třetí třetiny vystrčila nebezpečně růžky a překvapila tak celý holandský tým. Kanada se s odhodláním snažila vyrovnat vysoký bodový rozdíl. Přestože nakonec Kanada prohrála 8:3, bude pro nás pro všechny v budoucnu nebezpečným soupeřem.

V 15 hodin jsme nastoupili k vrcholu celého turnaje – k zápasu o zlatou medaili proti Švédsku. Do zápasu jsme nastoupili plni odhodlání švédský tým po letech opět porazit. Už během prvních 5 minut nás švédská hra a naprostá profesionalita všech hráčů nepříjemně překvapila. Bohužel se nám tento zápas nepovedl, trápili jsme se jak v rozehrávkách tak i v útoku, kdy jsme nebyli schopni vstřelit branku.

Švédská mašina se během druhé a třetí třetiny rozjela naplno a převálcovala náš tým 8:0 a český tým skončil na druhém místě. Sice se náš zlatý sen neuskutečnil, nicméně jsme si oproti předchozímu ročníku polepšili o jeden stupínek. Takže, co náš čeká příště….