Přeskočit na obsah

Nový klip na podporu vozíčkářů je na světě. Působivý a mrazivý

  Ten minulý, prvotní klip byl spíš reklamou, upozorněním na samotný projekt. Od té doby se do něj zapojilo na 70 týmů z celé republiky a z rozličných kategorií. Vystříleli už skoro 320 tisíc korun, tedy částku potřebnou na zakoupení pěti vozíků a peníze na ten šestý by mohly být kompletní už po tomto víkendu.

  A zasloužit by se o to mohla i sama Denisa Billá, opora mistrovského Herbadentu, jenž je s 211 vstřelenými góly jasně největším přispěvatelem. Do prvního spotu se dostala shodou náhod, když jeho tvůrci použili záběry z loňského finále Czech Open, které rozhodla svým nájezdem a pak běžela v euforii přes celé hřiště.Tentokrát v něm vystupuje už cíleně. A nadšení nyní střídá její vemlouvavý proslov, působivé dokumentární záběry a sonda do jedné otevřené, ryzí duše. „Velice mě potěšilo a udělalo radost, že jsem se toho projektu mohla zúčastnit. Bylo mi ctí být součástí něčeho tak důležitého,“ říká Denisa s vděkem. „Ten klip je velice pěkný, Dominik do toho vložil své srdce a díky tomu si to snad získá srdce jiných. A hlavně to pomůže vozíčkářům,“ doufá.

  I Dominik Drahonínský, místopředseda federace vozíčkářů a spolutvůrce klipu, si spolupráci pochvaloval. Proč vlastně postavil dílko na ženském florbalu? „Ještě není tak mediálně zviditelněný jako ten mužský. A Denisu jsme vybrali jako výraznou osobnost ženského florbalu u nás,“ vysvětluje.

  Nový spot poukazuje na smysl celého projektu. A také na sepětí obou stran: těch, kteří střílejí a těch, kteří na jejich góly čekají. V jednu chvíli si díky měkkému přechodu možná ani nevšimnete, že najednou místo oranžového týmu vozíčkářů útočí oranžový tým zdravých holek. Jsou v tom spolu. Obě strany. Gól! Herbadent právě rozvlnil síť. Další kapka pomoci handicapovaným florbalistům skápla do hluboké nádrže, kterou plní lidská sounáležitost.

  Tématu, jež je blízké i Denise. „Florbal je můj život,“ říká ve filmovém dílku procházejíc se ulicemi Holešovic, kde žije. A pokračuje: „Nikdy neměl florbal větší smysl než nyní.“Když si dáte tyhle dvě věci dohromady, vyjde vám nevyřčené: „Nikdy neměl můj život větší smysl než nyní.“ Potlesk! Pomáhat je přece tak osvobozující…


  ZdrojFlorbal.cz

  Autor: Pavel Křiklan

  Web projektuZDE

   

  generální partner