Přeskočit na obsah

Paragames Breda 2019 se blíží. Češi chtějí opět přivézt medaile.

  Již popáté se česká reprezentace florbalu vozíčkářů představí na největším turnaji florbalu vozíčkářů světa na Paragames Breda. Letošní ročník turnaje se odehraje v termínu 27. – 29. června 2019.

  První ročník turnaje Paragames Breda se odehrál v roce 2011 a je pořádán vždy jednou za 2 roky. V prvním ročníku, kterého se zúčastnily celkem 4 účastnické země, se turnaj v současné době rozrostl na 9 zemí světa. Kromě tradičních zemí, které tento turnaj nevynechaly ani jednou a mezi které se řadí i Česká republika, se pátého ročníku zúčastní premiérově reprezentace Irska a USA. Kromě pořadatelské země Nizozemí, která do bojů vyšle nejen svoji reprezentaci, ale i svůj druhý tým převážně se začínajícími reprezentanty, se turnaje zúčastní obhájci titulu Švédi, dále Belgičani, Francouzi, Němci a Švýcaři.

  Česká republika se v medailových bilancích řadí na druhé místo. Celkem si z předcházejících turnajů odvezla tři stříbrné medaile a jednu bronzovou.

  Finální příprava před odjezdem do Holandska probíhala ve dnech 8.-9.6 v Kutné Hoře pod vedením trenérského dua Vladimír Mařík a Tomáš Pek. ,,Co se Paragames Breda týká, určitě odjíždíme s pozitivním myšlením a zdravým sebevědomím, herně jsme připraveni výborně. Chceme v Holandsku předvést, že stále výrazným způsobem spoluutváříme světový florbal vozíčkářů. Cíl pro turnaj je daný sebevědomě, a to postup a následně hra v posledním zápase turnaje, tedy finále, kde chceme zaútočit na tolik kýžené zlato“ říká hlavní trenér V. Mařík.

  Nominování byli:

  Útočníci Miroslav Večeřa (FBC Abak Ostrava – florbalisté na vozíku) a František Synek (SKV Praha ComAp Team) jsou rekordmany, co se týče účasti na Paragames Breda a ani jeden z nich nevynechal turnaj ani jednou.
  Počtvrté se představí Zbyněk Sýkora a Jirka Nemec (oba FBC Štíři České Budějovice) a Bohuslav Dvořák (SKV Praha ComAp Team). Podruhé a pokaždé v jiné roli se zúčastní Paragames Breda Jan Mrázek (SKV Praha ComAp Team), který se v prvním ročníku turnaje v roce 2011 představil na pozici gólmana a nyní o 8 let později v pozici obránce a podruhé také obránci Jan Herman , Ivan Nestával (FBC Štíři České Budějovice) a Jan Hamák (Tatran Střešovice vozíčkáři).
  Naopak premiérově na tomto turnaji představí v českém dresu nejmladší hráč reprezentace Tomáš Jelínek (FBC Štíři České Budějovice), gólman Jaroslav Novotný  a Jiří Cibelius (Tatran Střešovice)

  generální partner