Přeskočit na obsah

Play-off Fortuna florbalové ligy vozíčkářů míří do Svitav!

  Na koho se můžete těšit? Co se týče vozíčkářů je výběr jasný – téměř kompletní reprezentace ČR ve florbalu na kolech, včetně skvělého trenéra Petra Koutného, jenž je osobností i ve vrcholovém sportu (trénoval např. A-tým FBC Pepino Ostrava – současného finalistu Fortuna Extraligy, nyní má na starosti v tomto klubu právě tým vozíčkářů a mládež). V plzeňském dresu hned dvě osobnosti reprezentace – brankář Karel Dominik a super-rychlý Zdeněk Krupička, který je i členem reprezentace sledge-hokejistů. SKV ComAp Team Praha ve svých řadách skrývá Davida Drahonínského, který je jedním z nejlepších lukostřelců-vozíčkářů na světě, na svém kontě má zlato z paralympiády v Pekingu 2008.

  V případě exhibičního utkání osobností, které se sehraje v rámci podpory charitativního projektu Střílejte na vozíčkáře, jsou zatím ve hře osobnosti jako herec Ivan Trojan, jenž je patronem projektu, dále pak herci Jiří Mádl a David Suchařípa. Co se týče florbalových osobností, tak do Svitav přijede fanoušky potěšit svým uměním tvář projektu a reprezentační obránkyně Denisa Billá, kterou doprovodí útočnice národního týmu Tereza Urbánková a třeba také trenéři reprezentace juniorek Miroslav Janovský s Lenkou Bartošovou. Za Českou televizi bude také přítomen komentátor Ondra Zamazal a výčet zakončíme tiskovou spojkou České florbalové unie Vilémem Svobodou.

  Doražte tedy o víkendu 21. – 22. května do svitavské haly Na Střelnici a uvidíte pořádnou porci toho nejlepšího vozíčkářského florbalu okořeněnou o utkání osobností!

  Autor: Lubomír Skála 

  Česká federace florbalu vozíčkářů: www.fbh.cz

  generální partner