Přeskočit na obsah

Prague wheel open 2021 vítězně pro štíry

Minulý ročník Prague Wheel Open musel být bohužel kvůli všem opatřením zaručujícím zabránění šíření epidemie COVID-19 zrušen. V letošním roce, tak týmy s nadšením přivítaly, že se bude moci hrát i s některými omezeními a v částečně menším formátu. Bývalo zvykem, že na tento turnaj jezdily týmy z celé Evropy a také africká zástupce Maroko. To v letošním roce bohužel nebyl možně a situace, tak dovolila přicestovat alespoň holandskému Doing SV Zoetermeer, kteří byli jediným zahraničním týmem.

Rozlosování turnaje, který byl jubilejní 10, bylo takové, že každý tým se utká v základní skupině se všemi soupeři a do vyřazovacích bojů postoupí nejlepší čtyřka. Hrací čas byl 3×10 minut efektivním časem. V základní části se neprodlužuje ani nekonají samostatné nájezdy.

Jako první nastoupili ke svým zápasům pražští SKV ComAp a českobudějovičtí Štíři.

Štíři se pustili do soupeře zostra a vstřelili gól už po 36 sekundách, kdy se poprvé trefil Tomáš Jelínek, a tak po 30 minutách svítilo na tabuli skoré 1:7.

V dalším zápase se poprvé představili holandští Doing, kteří podlehli pražskému Tatranu 0:1. Následoval zápas mosteckých Vikings s SKV ComAp, který po napínavém průběhu skončil 2:2.

Páteční herní den sedmým zápasem uzavřeli holandští Doing, kteří remizovali ze Štíry z Českých Budějovic 0:0

Sobotní ráno začalo vyhroceným zápasem mezi Vikings Most a Doing, který mohl vzhledem k dosavadním výsledkům napovědět o posledním postupujícím do vyřazovacích bojů. Na obou stranách panovalo lehké napětí a nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Utkání nakonec skončilo po velmi vyrovnaném boji 2:1 pro Doing a mosteckým tedy nezbývalo než se o postup poprat v posledním zápas s budějovickými Štíry.

Vikings nevstoupili do rozhodujícího zápasu příliš dobře, kdy jim postup zajišťovalo pouze vítězství za tři body a poprvé kapitulovali ve třetí minutě z florbalky Tomáše Davida. Už za tři minuty se povedlo srovnat skóre Miroslavovi Bártovi a po první třetině byl stav 1:1. Druhá část měla podobný průběh. Štíři opět vstřelili vedoucí branku a Vikings se pokoušeli o srovnání. Konečný zvrat přišel v páté minutě třetí třetiny, kdy čtvrtý budějovický gól vsítil Tomáš Jelínek a na to již mostečtí nenalezli odpověď a konečné skoré se zastavilo na výsledku 7:3 pro budějovické.

Semifinálové rozdělení svedlo proti sobě Tatran Střešovice s Doingem a SKV ComAp se Štíry.

První semifinále nabídlo napínavou bitvu o každý balonek. Pro postup do finále si dokráčel pražský Tatran.

Druhé semifinále rozehráli SKV ComAp s FBC Štíři. Budějovičtí nepřipustili žádné překvapení a přehráli oslabený ComAp 9:1.

Ve finále se střetl Tatran se Štíry a obraz hry byl podobný zápasu ze skupiny, které skončilo 0:0. Tatranské držel skvěle chytající Jaroslav Novotný, který předváděl jeden světový zákrok za druhým a nedovoloval budějovickým skórovat. Obraz hry se neměnil, ani s postupujícím časem, a když se budějovickým povedlo projít pevnou tatranskou obranou, vychytal všechny šance Novotný. Po 30 minutách bylo skóre stále vyrovnané 0:0. Rozhodnout museli až samostatné nájezdy.

Jako první jeli budějovičtí a Novotného odčaroval Ivan Nestával. O vyrovnání se pokoušel Zdeněk Krupička, ale ztroskotal na budějovickém Paclíkovi. Vyrovnat se povedlo ve druhé serii Tomášovi Pekovi. Hned další, v pořadí třetí nájezd proměnil Tomáš David a budějovičtí se opět ujali vedení. Tíha okamžiku tak v poslední serii padla na Jiřího Cibeliuse, který pro pokračování musel proměnit, ale skvělým zákrokem mu to nepovolil Václav Paclík a zajistil tak svému týmu historicky čtvrté VÍTĚZSTVÍ  Prague Wheel Open.