Přeskočit na obsah

Prague wheel open 2023 vítězně pro švedské NACKA HI, Štíry zdolali na nájezdy

Letošní ročník Prague wheel open 2023 zná své vítěze. Na turnaji se představili nejlepší kluby z 5-ti zemí – Irska, Švýcarska, Švédska, Holandska a Česka. 🇮🇪🇨🇭🇸🇪🇳🇱🇨🇿 Celkem se zapojilo 9 týmu, mezi kterými i tři čeští zástupci FBC Štíři České BudějoviceTatran Střešovice ParaFlorbal a SKV Praha ComAp Team. Celky byly rozlosovány do dvou skupin.

Jako první se na turnaji představili českobudějovičtí mistři proti irskému nováčkovi Gaelic Athletic Association a bylo z toho nejvyšší turnajové vítězství 11:0. Budějovičtí během prvního hracího dne ještě přehráli holandský Dutch Lions United 4:2 a den završili třetím vítězstvím proti dalšímu holandskému týmu Doing SV Zoetermeer 1:O. Druhý herní den už jim tak zbývalo odehrát pouze jeden zápas proti pražským SKV Praha ComAp Team, který ovšem lépe zvládlo pražské mužstvo i s přispěním skvěle chytajícího Milana Mana a Štíři si připsali první prohru 0:1. I přesto tuto prohru postoupili Štíři ze skupiny do čtvrtfinále z prvního místa.

Jako druzí se představili pražští SKV Praha ComAp Team, kteří v prvním zápase změřili síly s holandskými Doing SV Zoeterneer, kdy po vyrovnaném výkonu oba týmy rozešly smírně 1:1. V druhém zápase je čekal irský Gaelic Athletic Association a pražští SKV připsali do tabulky tři body za vítězství 3:0. Druhý hrací den odstartovali vítězstvím 1:0 proti FBC Štíři České Budějovice. Poslední zápas jim připravil do cesty holandské Dutch Lions, kteří byli na síly SKV a podlehli jim 0:3. Ve skupině tak získali 7 bodů.

Třetím českým zástupcem ve skupině B byl Tatran Střešovice ParaFlorbal. Tatranští začali vítězstvím 2:1 pro švýcarským Team Suisse. Druhý zápas je svedl, proti loňským vítězům ze švédska Nacka HI, kteří byli na jejich síly a podlehli 0:4. Druhý den narazili tatranští na holandský Haag88 a ani zde neodcházeli po výsledku 1:3 jako vítězové. Pro Tatran to znamenalo nutnost o čtvrtfinále zabojovat v předkole, které zvládli a přehráli nejprve Doing SV Zoetermeer 3:1 a poté i Gaelic Athletic Association 7:1.

Čtvrtfinále z českých týmů odstartovali pražští SKV Praha ComAp Team, kteří změřili síly s holandskými Haag 88, zápas byl ve znamení velkého boje o každý balonek, kdy i přes sympatický výkon padli s Haagem až v nájezdech 2:3SN.

Druhé čtvrtfinále svedlo do cesty Tatran Střešovice ParaFlorbal se švédskými Nacka HI a skončilo stejným výsledkem jako jejich první měření a to prohrou 0:4.

Třetí se představili FBC Štíři České Budějovice, kteří navázali na své skupinové tažení a přehráli holandské Doing SV Zoetermeer v poměru 3:0.

Semifinále mělo tak pouze jednoho českého zástupce FBC Štíři České Budějovice, které doplnili Nacka HI, Team Suisse a Haag 88. První rozehráli svůj zápas švédští obhájci Nacka HI a jednoznačným skórem 7:0 nikoho nenechali na pochybách, že si pohár chtějí odvézt i letos. V druhém semifinále nastoupili Štíři a po výsledku 4:2 proti Haag 88 i oni postoupili do finále s myšlenkou odplaty za loňskou prohru po nájezdech.

Mimo další boje skončili irští Gaelic Athletic Association a odváží tak 9. místo. Zápasy o umístění začali čeští zástupci Tatran Střešovice ParaFlorbal a SKV Praha ComAp Team. Lépe si vedli tatranští o po vítězství 2:1 vybojovali 7. místo. V následném klání o 5. místo mezi Dutch Lions a Doing SV Zoetermeer zvítězili Dutch Lions 2:1.

Utkání o bronz svedlo neúspěšné semifinalisty Team Suisse a Haag 88. Za delší konec provazu tahali holandští a přehráli švýcarský tým 3:1.

Finále bylo obsazeno stejnými účastníky jako v loňském roce Nacka HI a FBC Štíři České Budějovice. Do zápasu vstoupili lépe švédští hráči, kteří už ve 30 sekundě potrestali zaváhání štírské obrany a ujali se vedení 1:0. Netrvalo dlouho a další nedůslednost štírů potrestala Nacka ve 4. minutě dalším gólem. Slabší chvilku si vybrala i švédská obrana a v 7. minutě skóroval chytrou střelou zpoza branky Ivan Nestával na 1:2. Za další minutu dostali štíři možnost skóre dorovnat v přesilové hře. Stalo se však opačné a štírské obraně ujel do brejku Brorsson a navýšil skóre na 3:1. Ještě před koncem přesilové hry korigoval na 2:3 Tomáš David. Do konce třetiny už zůstal výsledek stejný i když oba celky měli několik možností vsítit další branku. Do druhé části tentokrát vstoupili lépe Štíři a ve druhé minutě dorovnal opět Tomáš David. Vyrovnané skóre vydrželo necelou minutu a vedení 4:3 na štírskou stranu tentokrát překlopil přesnou střelou do horního růžku branky Tomáš Jelínek. Poprvé v zápase nyní musel dotahovat švédský tým. Vyrovnat se povedlo v 8 minutě Brorsonovi a bylo to opět vyrovnaně 4:4. Pouhých 48 sekund trvalo než svůj třetí gól tohoto zápasu vsítil Tomáš David a štíři opět vedli 5:4. Zbývala do konce zápasu poslední minutu, kdy si českobudějovičtí srazili nenápadnou střelu zpoza rohu po několika odrazech od vozíků do vlastní brány a uzavřeli tak skóre na 5:5. Znamenalo to jediné. Stejně jako loni museli rozhodnout samostatné nájezdy. První série byla na obou stranách v režii brankářů. Své nájezdy v druhé sérii proměnili Brorsson a Jelínek. Třetí nájezd proměnil střelou o tyč Axel Eriksson na štírské straně nepřálo štěstí Tomášovi Davidovi a z vítězství se radovala Nacka HI.