Přeskočit na obsah

První ligové kolo České pošty Extraligy vozíčkářů 2015/2016 je za námi

Letošní sezóna České pošty Extraligy vozíčkářů odstartovala tento víkend v Praze na hale TJ Ruzyně. Slunečný víkend přivítal 7 týmů, které celkem v 11 zápasech bojovaly o své první body v sezóně 2015/2016.

Na oba hrací dny byly naplánovány zajímavé zápasy, ve kterých měly týmy možnost předvést, jak se přes letní pauzu připravily na letošní sezónu. Očekávány byly hlavně napínavé zápasy mezi čtyřmi nejlepšími celky loňské sezóny. O brankovou smršť se hned ve druhém zápase postaral Tatran Střešovice, který Bassetu Most nastřílel 16 branek. Ve svém úspěšném tažení pokračoval Tatran i v dalším zápase, ve kterém na samostatné nájezdy porazil svého přemožitele o bronz Wheel Wolf Sosnowiec. Pořadatel tohoto ligového kola SKV Praha ComAp Team si ve svých třech sobotních zápasech postupně poradil s FBC ABAK Ostrava, plzeňským Meteorem a v samostatných nájezdech i s polským celkem. O senzaci sobotního dne se postaraly týmy Basset Most a SKH Meteor Plzeň, dva ze čtyř týmů, kterým se v loňské sezóně nepodařilo probojovat do play off.  Oba tyto týmy porazily FBC ABAK Ostrava, který si po svých třech odehraných zápasech odvezl z Prahy pouze jediný bod.

V neděli se na palubovce ruzyňské haly představil tým FBC Štíři České Budějovice, dvojnásobný mistr florbalové vozíčkářské ligy v Praze představil své nové posily. Ve svém prvním zápase této sezóny se postavil proti polskému týmu Wheel Wolf Sosnowiec, který si chtěl spravit chuť po ne zcela podařených sobotních zápasech. Ve vyrovnaném zápase, během kterých si tři hráči odpočinuli na „trestné lavici“ vyhráli nakonec polští vlci 2:0. V následujícím zápase se proti týmu FBC Štíři České Budějovice postavil SKV Praha ComAp Team, který během tohoto ligového kola odehrál celkem 5 zápasů. Divákům byl nabídnut napínavý a vyrovnaný souboj od první minuty zápasu. Vedení se v první třetině ujali štíři, ale do konce první třetiny se podařilo pražskému celku zápas srovnat. V základní hrací době padlo na obou stranách po třech gólech a tak se i předposlední zápas tohoto kola rozhodoval až na samostatné nájezdy. V těch se lépe dařilo pražskému celku, který po pěti odehraných zápasech vybojoval 13 bodů.

Na přelomu října a listopadu se Česká pošta Extraliga vozíčkářů přesouvá do Podkrkonoší, kde se pořadatelství zhostí KAMAT Team Janské Lázně.