Přeskočit na obsah

PWO 2014 ovládli čeští mistři FBC UNITED

  Prague Wheel Open 2014 přineslo nového vítěze. Po loňském třetím místě dosáhl na zlatou trofej úřadující český mistr FBC UNITED České Budějovice. Po FBC ABAK Ostrava, nizozemském Doingu a švédském mistru Nacka HI jde tak o čtvrtý tým, který si z letní Prahy odváží zlato. 

  Začněme ale jednoznačně největším překvapením turnaje. Polský tým Wheel Wolf se ještě v minulém ročníku umístil až na osmé pozici, ale na PWO potvrdil svůj mimořádný vzestup, který zaznamenal v české extralize. Polským florbalistům na kolech se podařilo už v semifinále zhatit sen švédského mistra o obhajobě vítězství z loňského roku, ve finále však na svého extraligového rivala z Českých Budějovic nestačil a po prohře 1:3 si odnesl stříbro. 

  Cesta UNITED k titulu byla tentokrát velmi trnitá. V základní skupině totiž českobudějovičtí dokázali vyhrát pouze v jediném utkání nad pražským SKV. Ve čtvrtfinále ale získali mistrovskou fazónu a odsoudili vítěze z roku 2012, nizozemský Doing, k bojům o umístění. V semifinále pak vyřadili i druhý nizozemský tým, Kennemer Keien a ve finále s Wheel Wolf dokázali otočit nepříznivý stav. 

  Na největšího favorita turnaje, švédský tým Nacka HI, tak zbyla pouze bronzová pozice a Prague Wheel Open na případného obhájce titulu musí počkat na další rok.

  Více informací na oficální webu turnaje: www.praguewheelopen.cz


  generální partner