Přeskočit na obsah

Rozhovor se Zdeňkem Krupičkou nejen o exhibici na Superfinále

  Zdeňku, poprvé jsme tvůj kousek mohli vidět v úzkém kruhu lidí na Prague Wheel Open loni v srpnu. Jak sis užil tuto veřejnou světovou premiéru?

  Na Prague Wheel Open jsem to zkoušel poprvé a vyšlo to. Ale co se týče premiéry v O2 aréně tak tu jsem si moc užil i díky úžasnému obecenstvu.

  Na Prague Wheel Open jsi přeručkoval asi jen 4 metry. Co tě dohnalo k tomu, abys v O2 Aréně absolvoval asi tak 3x větší vzdálenost?

  Abych se přiznal, tak jsem to taky nečekal, že ujdu takovou vzdálenost. Ale když jsem jen zvedl vozík a celá aréna zajásala, tak v tu chvíli jsem myslel, že hřiště oběhnu dokola 🙂 Takže na tom měli obrovský podíl sami diváci.

  Odkud přišel nápad ukázat tento husarský kousek před rekordní návštěvou na Superfinále?

  Od Luboše Skály, který mě oslovil, že na superfinále bude exhibice vozíčkářů a já jestli bych nepředvedl něco, co se dá dělat s vozíkem. No a z toho vznikla tato menší show.

  I když je vozík odlehčený, musí to být fyzicky náročný úkol chodit s ním po rukou.  Posiluješ často? Prošel jsi nějakou speciální přípravou před exhibicí na Superfinále?

  Samozřejmě, že to není jednoduché. Hlavně na udržení rovnováhy a ta síla je tam také potřeba. Vzhledem k tomu, že hraju sledge hokej, kde je síla moc důležitá, tak posiluji dvakrát týdně. Jinak na exhibici jsem se nijak speciálně nepřipravoval.

  Často o tobě slyšíme, že jsi nejlepší florbalista na vozíku planety. Koho ty považuješ za skvělého hráče?

  Je pravda, že se to slýchá, ale já se za něj nepovažuju. Pro mě je hlavně důležité, že tento sport, co mám moc rád, mohu hrát. Za skvělého hráče považuji Miroslava Šperka. Ten taky skvěle lítá na tom vozíku a umí s hokejkou.

  Se svým Tatranem jste se dostali letos do play-off, které se odehraje příští víkend v Nové Pace. Jak vnímáte své šance? Můžete se dostat až do superfinále, které si letos po vzoru zdravých florbalistů zahrají i vozíčkáři?

  To, že jsme v play-off, je už pro nás úspěch, protože máme malý kádr a tak si toho o to víc cením. Samozřejmě se budeme prát o ty nejvyšší příčky a z mého pohledu máme šanci se do superfinále dostat.

  Kromě florbalu jsi nedávno zaznamenal úspěch s reprezentací ČR ve sledge hokeji.

  Ano, v tom se nám povedlo na MS v Norsku vybojovat čtvrté místo. Což je pro reprezentaci velký úspěch a posunutí ve světovém žebříčku zase o stupínek výše.

  Na závěr můžeš vzkázat florbalovým fanouškům, proč by měli chodit na turnaje vozíčkářské ligy či se v srpnu přijít podívat na Prague Wheel Open.

  Florbalovým fanouškům bych vzkázal, ať na florbal vozíčkářů chodí, protože i my jim máme co ukázat v této krásné hře, což jste mohli vidět i na Superfinále, i když na tarketu se nám špatně jezdí. A fanoušci nás mohou podpořit, aby ta hra byla ještě hezčí. Samozřejmě na Prague Wheel Open nesmíte chybět, protože se bude na co dívat.

  Vozíčkářská Fortuna Florbalová Liga bude vrcholit příští víkend v Nové Pace, kde se rozhodne o dalším titulu Mistra ČR ve florbalu na kolech. Dalším bodem letošního programu florbalistů na kolech bude exhibice s Herbadentem, který tak splní svoji další mistrovskou sázku. Léto vozíčkáři uzavřou v srpnu, kdy se o víkendu před jubilejním Czech Open utkají v klubovém mezinárodním turnaji Prague Wheel Open. Podrobnější informace naleznete na www.fbh.cz a www.praguwheelopen.cz.

  generální partner