Přeskočit na obsah

SKV Praha ComAp Open 2016 – přátelský turnaj ve znamení dobré nálady

  Předposlední únorový den letošního přestupného roku se konal v hale TJ Ruzyně miniturnaj SKV Praha ComAp Open 2016. Zvláštností tohoto turnájku bylo hned několik. Každý ze zájemců o tento turnaj si mohl vytvořit svůj vlastní tým sestavený ze tří hráčů a brankáře a vymyslet si svůj originální název. Oproti klasickým pravidlům vozíčkářského florbalu se výrazně zmenšilo hřiště a hrací doba jednoho zápasu se zkrátila více jak o půl hodiny. Celkem 8 celků se zcela originálními názvy mělo v případě registrace na turnaj zaručeno utkání s každým jiným účastníkem turnaje. Týmy byly rozděleny do dvou skupin a během nedělního dopoledne odehrály své zápasy v základní skupině. V průběhu turnaje a polední pauzy měly týmy možnost si nechat udělat dvorním fotografem našeho florbalového oddílu, Tomášem Deverou, originální fotku v současnosti s velmi oblíbenými vtipnými rekvizitami.

  Divácky zajímavější a dramatičtější zápasy se odehrály v druhé polovině nedělního dne. Na první pohled slabší týmy dokázaly porazit silnější soupeře. Do malého semifinále se se svými výkony probojovaly týmy Lachtanův malej němej párek, „Sýkora vůbec není gej“, Tazmani a Kačeny a spol. Do velkého semifinále a do bojů o nejlepší umístění se díky svým výkonům a v některých případech i velkého štěstí dostaly týmy Děti z Bullerbynu, milovníci dobrého pití BOŽKOV Lovers, Rychlý gumy a Losers. V závěru turnaje nevíce sil zůstalo týmu Losers, který tento miniturnaj vyhrál. Na závěr celého dne byly vyhlášeny také individuální ocenění. Pohár pro nejlepšího brankáře si vychytal Jaroslav Novotný z týmu Lachtanův malej němej párek a cenu za nejlepšího hráče převzal Lukasz Woznica z týmu BOŽKOV Lovers.

  Poděkování patří nejen všem týmům a jejich hráčům, ale také pomocníkům, bez kterých by se tento turnájek neodehrál – Aně Haviárové a Veronice Saiverové na pozici zapisovatelů a časoměřičů, rozhodčím Janu Šubrtovi a Davidu Tomáškovi, Tomáši Deverovi za fotodokumentaci celého turnaje a také firmám ComAp, Era a Česká pojišťovna za dárky pro všechny účastníky turnaje.

  Konečné pořadí turnaje SKV Praha ComAp Open 2016:

  1. místo Losers
  2. místo Rychlý gumy
  3. místo BOŽKOV Lovers
  4. místo Děti z Bullerbynu
  5. místo Lachtanův malej němej párek
  6. místo „Sýkora vůbec není gej“
  7. místo Tazmani
  8. místo Kačeny a spol.

  autor: Dominika Horáková, SKV Praha

  generální partner