Přeskočit na obsah

ComAp má za cíl postoupit do sobotních bojů o medaili. Tatran chce zlato.

    Už jen necelý týden zbývá do startu Play-off Česká pošta extraligy vozíčkárů ve florbale. Zeptali jsme se dvou pražských účastníků, jak se do Budějovic těší a jako mají cíle.

    “Chceme získat medaili a s velkou pokorou říkáme, že je naším cílem získat tu zlatou. Ale bude to velmi těžké,” říká vedoucí týmu Tatran Střešovice Martin Kosinka. Podle jeho slov se druhý nejlepší celek po základní části na jih Čech velmi těší. “Organizace, propagace, přístup pořadatelů a podmínky pro celky, které se probojovaly do play-off jsou vynikající,” hodnotí. I hala je prý dobrá. “Už jsme si ji ‘osahali’ předloni při finálovém turnaji. Jediným problémem jsou bariérové WC. Jinak jsou prostory k našemu play-off dobře odpovídající,” doplňuje Kosinka.

    Podobnou zkušenost s halou má i další pražský tým SKV Praha ComAp Team. “Přestože se jedná o starší halu, je velice prostorná, což je pro odehrání play-off důležité. Finálový turnaj by měl být vysokou kvalitu jak organizačně, tak hlavně herně, takže se moc těšíme,” říká vedoucí celku Dominika Horáková. Její tým má za cíl postoupit do sobotních bojů o medaili. “Chceme předvést moderní a pohledný florbal. Také proto se v poslední dnech snažíme zintenzivnit tréninky, zkoušíme a nacvičujeme různé herní situace a stmelujeme tým,” dodává Horáková.

    Tatran ladí formu na finále poněkud odlišně. “Pouštíme si naučná videa. O polských vlcích, o jižních Štírech, kousajících Bulldocích, “Pražácích” a o krásném lázeňském městě,” naráží Kosinka na všechny účastníky finálového turnaje.

    generální partner