Přeskočit na obsah

Sobotní souboje na Paragames

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná a po gólech na obou stranách se šlo do třetí třetiny za stavu 2:4. Začátkem třetí třetiny se prosadila švédská hvězda Olson a všichni přítomní si mysleli že zápas se v poklidu dohraje. Bohužel všechny přítomné zklamal český snajpr Krupička, který svým klasickým výpadem po pravés traně vymetl švédům pavučiny z branky. Česká mašina se rozjela na plné obrátky a najednou byli Češi ti kdo měl více ze hry. Krupička měl následně další vyloženou „tutovku“ ale přestřelil. Zbývali dvě minuty do konce zápasu kdy Zdeněk Krupička opět potáhl balón po pravé straně a švedi s klidným přistupem bránili a čekali jeho obávanou střelu, ale nestalo se! Zdeněk nečekaně stáhl balón a nahrál přesně neobsazenému Rajznoverovi a ten druhým gólem v zápase zdramatizoval zápas. Zkušený švédský tým si ale pohlídal zbývající vteřiny zápasu a zápas skončil 4:5. Závěrečný hvizd byl za doprovodu bouřlivého potlesku všech diváků kteří bezesporu sledovali nejlepší florbal vozíčkářů na světě!

CZE       3 : 7        HOL

Díky dvěma výhrám na německým a holandským výběrem jsme si zajistili 2. Místo v tabulce a v boji o postup do finále na nás čekalo nevyzpytatelné Holandsko. Jako den a noc, tak by se dali shrnout dva dnešní zápasy. Do druhého zápasu jsme vstoupili jak opaření a po první třetině jsme prohrávali 0:4. Neadřila se kombinace a hlavně byla vidět i únava která se zrychlovala díky gumovému povrchu v hale. Nicméně do druhé části český výběr vlétl jak vyměněný a po hattricku Krupičky jsme rázem opět dýchali Holanďanům na paty. Bohužel v každém zápase nás především sráželi hrubé chyby v obraně a tak na ukazateli skóre svítilo 3:5. Třetí třetina byla velkou bojovností, ale bohužel nedokázali jsme zúročit gólové šance. Oba trenéři se shodli že velkým rozdílem byla sehranost obou družstev, kdy Holandský tým má každý měsíc soustředění. Pro český tým z toho vyplývá jedno velké ponaučení do do dalšího turnaje, který bude příští rok v červnu ve švédském Göteborgu.