Přeskočit na obsah

Štíří se po mosteckém kole dotáhli na Tatran, Meteor zapsal první ligové body

  Čtvrté ligové kolo Paraflorbalu v Mostě je minulostí, plzeňskému Meteoru přineslo první body do tabulky, když porazil tápající ComAp Team. Budějovičtí Štíři se i bez svých opor Šimonka s Davidem dotáhli v tabulce na střešovický Tatran, mostecký Vikings a ostravský Abak si shodně připsali po dvou výhrách.

  Hned první zápas mezi mosteckým Vikings a plzeňským Meteorem nabídl vyrovnaný souboj, kde mostecký tým letos poprvé nasadil do sestavy svého lídra Fandu Synka, který svým pohybem a zkušenostmi hodně pomohl k výhře Mostu. Ale to hlavní si plzeňský Meteor schoval na další zápas s pražským ComApem, kde si odbyl svojí premiéru i premiérovou trefu mladíček Jan Váňa. Ani mohutný finiš a místy až přehnaný tlak na rozhodčí, ComApu nestačil na srovnání.

  Budějovický Štíři si v prvním zápase poradili s Ostravským celkem a v druhém svém zápase proti pořádajícím Vikings potvrdili svojí herní pohodu a převahu. Nejvíce za budějovické vyčníval Ivan Nestával, který svůj nadlidský výkon zakončil gólovou kličkou alá Kvapiš.

  První hrací den zakončil zápas ComApu s ostravským týmem Abak, kde duo Karásek, Mařík svými góly zdecimovali ostravský tým.

  Hned úvodní duel nedělního dne ukázal stoupající formu Meteoru, kdy se jim podařilo potrápit favorita z Budějovic i díky skvělému výkonu plzeňského gólmana Mesároše.

  Tradiční bitvu o každý centimetr palubovky nabídl zápas mosteckých Vikings a ostravského Abaku.O vítězi rozhodlo proměněné trestné střílení po nedovoleném zákroku mosteckého gólmana, kde Míra Večeřa zkušeně zavěsil.

  Ostravský tým si zkušeně pohlídal i zápas s Meteorem,který opět předvedl sympatický výkon a několikrát vystrašil Lukáše Grűnera v brance Ostravy.

  Zakončení ligového kola v Mostě obstarali pořádající tým Mostu a pražského ComApu, kde definitivní odpor ComApu zlomil shooter Štiber po přihrávkách Fandy Synka.

  autor textu: Sieve

  korekce: Jan Herman

  foto: ČPFL

  generální partner