Přeskočit na obsah

Titul v Kutné Hoře obhájili českobudějovičtí Štíři

Konec dubna v paraflorbale znamenal jediné. Vyvrcholení celoročního snaží všech českých týmů paraflorbalu a převzetí vítězného grálu.

PLAY-OFF paraflorbalu se po čtyřech letech vrátilo do KUTNÉ HORY na oblíbenou halu Klimeška. Od posledního finálového turnaje v Kutné Hoře se událo mnohé, dva ročníky paraflorbalové ligy nemohly být dohrány a až loňský ročník měl v Plzni opět svého MISTRA.

Rovnou do semifinále postoupily dva nejlepší celky po základní částí FBC Štíři České Budějovice a Tatran Střešovice o další dvě vstupenky bojovali ve čtvrtfinálových zápasech zbývající čtyři týmy.

Jako první své zápasy rozehráli mostečtí Vikings Most proti pražským SKV ComAp Team. Jednalo se o velmi vyrovnané zápasy, kdy pražští první zápas ovládli 2:1p až v prodloužení po gólu Maříka. Mostu tedy nezbývalo nic jiného než zkusit vyhrát druhý zápas a věřit v rozhodující třetí zápas. Druhý zápas ovšem pro Most nezačal dobře, kdy brzy musel dotahovat jedno gólovou ztrátu z první třetiny. S vypětím všech sil se jim ovšem povedlo z hokejky Jakuba Žižky vyrovnat. Do třetí třetiny se šlo tak za vyrovnaného stavu. I když měli mostečtí opticky navrch, produktivnější byla Praha. Ve čtvrté minutě třetí třetiny se trefila Jana Pitelková, a jak se později ukázalo, byla to i vítězná trefa. Most ještě zkusil závěrečnou hru vabank s odvoláním brankáře, ale vyrovnat se mu již nepodařilo a vítězství jednu sekundu před koncem pečetil do prázdné brány pražský Karásek.

Druhé čtvrtfinále svedlo proti sobě ostravský Abak a plzeňský Meteor. Mírným favoritem byli ostravští, kteří po základní části drželi třetí příčku. Papírové předpoklady však brzy vzaly za své a do vedení se po gólu Jägera dostal Meteor. Abak musel zapnou na plné obrátky a čtyřmi góly během necelých 12 minut převzal otěže na svou stranu. Meteor to ovšem nezlomilo a až do konce zápasu bylo vše otevřené a po siréně na score board svítilo těsné vítězství 5:4 pro Abak. I druhý zápas začal lépe pro Meteor, kdy se opět trefil Jäger. Bojovalo se o každý balonek a vyrovnání trefil pro Abak až ve třetí třetí Pohlmann. To znamenalo, že i druhé čtvrtfinále bude muset rozhodnout prodloužení. Po několika nevyužitých plzeňských šancí se přesně trefil ostravský Paweł Łobodziński a Abak tak zvládl i druhý zápas, tentokrát 2:1p.

První sobotní semifinále svedlo proti sobě čekající Tatran Střešovice a postoupivší Abak. Lépe začali ostravští a dokonale překvapili favorita z Prahy a vyhráli 3:1. Takový scénář pražský tým neočekával ani v nejčernějších nočních můrách. Do druhého zápasu, tak pražští vstupovali s myšlenkou, že už není cesty zpět a pokud se chtějí dostat do SUPERFINÁLE musí podat lepší výkon a zvítězit. Ostrava posilněna prvním vítězstvím nechtěla výhodu pustit a zápas byl chvílemi dost vyhrocený. Jako první se ovšem po několika neproměněných šancí na obou stranách trefil ve druhé třetině tatranský Krupička a převážil misku vah na stranu favorita. Konečné skóre druhého zápasu bylo 2:0 pro Tatran a zbývalo třetí rozhodující utkání o všechno. Třetí zápas už v první minutě odšpuntoval opět tatranský veterán Krupička a i další góly už přidávali pouze tatranští, kteří si po předchozích dvou vypjatých zápasech v poklidu dokráčeli po výsledku 5:0 do nedělního SUPERFINÁLE.

Druhé semifinále svedlo proti sobě loňského mistra FBC Štíři ČB a pražský SKV ComAp Team. Štíři i poučeni z předchozího semifinálové klání nechtěli připustit podobné drama a ujali se rychlého vedení po gólu Šindeláře, které už pouze navyšovali a výsledek zněl po střelecké dominanci 8:0. Druhý zápas začal stejně jako první a rychle do vedení šli opět po střele Šimonka českobudějovičtí. ComAp ovšem nesložili zbraně a po dvou brankách Maříka překlopil skóre na svou stranu. Netrvalo ani celou minutu a už bylo opět díky Tomáši Davidovi vyrovnáno. Štíři zvedli obrátky a další góly ze sítě lovil už pouze pražský Man. I druhé vítězství tak urvali štíři a po výsledku 6:2 postoupili do bojů o mistrovský pohár.

BOJ O 5. MÍSTO

Nedělní program odstartoval zápas neúspěšných čtvrtfinalistů o 5. místo kde na sebe narazili plzeňští SKH Meteor Plzeň a mostečtí Vikings. Ač se hrálo pouze o páté místo, jednalo se o napínavé klání. V utkání mostečtí dvakrát vedli, ale Plzeň dokázala skóré vždy dorovnat. O vítězství museli rozhodnout až samostatné nájezdy, kde byl úspěšnější Most, kdy rozhodující střílení proměnil Miroslav Štiber.

BOJ O BRONZ

Do prvních medailových bojů nedělního programu se probojovali pražští ComAp a ostavští Abak. Oba týmy měli v plánu zabojovat o titul, ale stopku před finále jim připravili Tatran a Štíři. Čekal na ně tedy pouze boj o bronzové medaile. Lépe do utkání vstoupil Abak, který vedl po gólu Marcina Batka 1:0. Ještě do konce třetiny však ComAp po střele Vladimíra Maříka stihl vyrovnat a vedení překlopil na stranu ComApu Charvát. Zápas nabídl opravdu napínavou podívanou. Týmy se přetahovaly o každý balonek. Na začátku druhé třetiny vyrovnal ostravský Večeřa. Oba týmy poté přidaly po jedné brance a zápas dospěl až do prodloužení. V něm po několika neproměněných šancích udeřil pražský Roman Charvát. Z bronzových medailí se tak mohl radovat po výsledku 4:3p SKV ComAp Team.

SUPERFINÁLE

Vrchol víkendu přichystaly fanouškům dva nejlepší týmy po základní části Tatran Střešovice a FBC Štíři. Tatran měl českobudějovickým co oplácet a naopak Štíři chtěli ukázat, že vítězství v základní části nebylo náhodné. Oba týmy nastoupily v nejsilnějším možném složení. Tatran se tak mohl opřít o superextraligového hráče Jana Natova. Na štírské straně nechyběl navrátivší František Šindelář.

Po turnaji na slavnostním předávaní medailí v kutnohorském hotelu Mědínek byly vyhlášeny i individuální ocenění sezóny PFL 2022/2023.