Přeskočit na obsah

Třetí kolo florbalové ligy vozíčkářů zavedlo šestici účastníků do Vyškova

    Na Moravě se nejvíce dařilo florbalistům Českých Budějovic. Úřadující mistři z jihu Čech se dočkali letošní první výhry až ve svém čtvrtém utkání nového ligového ročníku a odnesla to Ostrava (3:0). Štíři pak ještě vybojovali těsné vítězství nad Tatranem Střešovice 3:2 a v parádním utkání zdolali aktuálního lídra ligy Wheel Wolf Sosnowiec 4:2. Jediným týmem, který dokázal Štíry o body obrat, bylo překvapivě domácí Brno. Po remíze 1:1 v normální hrací době dospěl duel mezi Brnem a Českými Budějovicemi k nájezdům. Ani jeden z exekutorů Štírů na výborného Jiřího Žáka v brance Buldoků nevyzrál a ze zisku dvou bodů se tedy radovalo Brno. „Oproti předchozímu utkání s Ostravou jsme udělali drobné změny v sestavě. Do branky jsme poslali Jirku Žáka a to bylo myslím pro náš úspěch rozhodující,“ řekla k utkání trenérka Brna Eva Brůžičková.

    Štíři i přes ztrátu s Brnem získali ve Vyškově deset bodů a v tabulce se vyhoupli až na třetí místo. Na vedoucí pozici se udrželi i po třetím kole florbalisté polského týmu Wheel Wolf Sosnowiec. Také ve Vyškově potvrdili své kvality a nic na tom nemůže změnit ani prohra s Jihočechy. Poláci vyhráli dvakrát nad Janskými Lázněmi (7:1 a 8:0), Tatran Střešovice vyprovodili s pětigólovým přídělem (5:0). Jako noc a den vypadaly výkony pořádajících Buldoků. Výsledky Brňanů připomínaly příběh o Jánošíkovi, který bohatým bral a chudým dával. Buldoci nejprve odevzdali po nepřesvědčivém výkonu body Ostravě (2:4), vzápětí po parádním výkonu oloupili o dva body České Budějovice (2:1 PP), aby v dalším utkání ztratili všechny tři body s Janskými Lázněmi (3:7). Na závěr si ale Brňané vyšlápli na dalšího favorita a Tatran zdolali 1:0. Střešovicím se ve Vyškově dařilo ze všech mužstev nejméně. Tatran ani jednou nevyhrál a ukázalo se, jak nepostradatelný je pro něho zejména Zdeněk Krupička či Jan Natov, kteří tentokrát Tatranu citelně chyběli.

    O něco lépe se dařilo ve Vyškově Ostravě a Janským Lázním. Oba týmy si odsud odvezli jedno vítězství za výhry nad domácím Brnem.

    Štítky:

    generální partner