Přeskočit na obsah

Turnaj ve Švýcarském Nottwilu s dvojnásobnou českou účastí

V odpoledním zápase se utkal Výběr české ligy s týmem z Německa. Opět se jako v prvním zápase Výběr české ligy ujal vedení po gólu Miroslava Večeři za asistence Matěje Čecháka. Německo stačilo ještě v první půli zápasu srovnat na 1:1. Druhá část byla dramatická, německá obrana postavila před svým brankářem neprůstřelnou zeď, kterou dokázal v posledních vteřinách zápasu za asistence Jana Hamáka prostřelit František Synek. Se dvěma vítězstvími postoupil Výběr české ligy do nedělního semifinále.

V neděli se v semifinále Výběr české ligy opět utkal s holandskou reprezentací, které se podařilo porazit ve čtvrtfinále hladce holandský development. Zápas byl opět od prvních minut vyrovnaný a byl provázen osobními souboji. První branku vstřelil Miroslav Večeřa po skvělé nahrávce Jana Rajznovera. V druhé třetině se podařilo holandské reprezentaci vyrovnat a až do posledních minut třetí třetiny nebylo jisté, kdo tento zápas vyhraje. Vítězný a zároveň premiérový gól v dresu české reprezentace vstřelil dvě minuty před koncem hrací doby Jan Hamák za asistence Petra Aliny. Výběr české ligy sice postoupil do finále, ale během tohoto utkání došlo ke zranění Františka Synka, který se nemohl zúčastnit finále.

Finálovým soupeřem Výběru české ligy se staly UNITED České Budějovice, kterým rozlosování přineslo přijatelnější soupeře a všechny své předchozí zápasy bez zaváhání vyhráli. Ryze české finále slibovalo napínavý zápas od první vteřiny utkání. V první třetině střelil za asistence Petra Aliny branku Jan Hamák. Na začátku druhé třetiny se sice Výběru české ligy dařilo udržet brankový náskok, ale vzhledem k absenci Františka Synka na postu centra, se obrana Výběru české ligy dostala do sevření UNITED České Budějovice, kterému se podařilo dát dva góly. Výběr české ligy inkasoval ve třetí třetině další dva góly, a v konečném součtu prohrál s UNITED České Budějovice 1:4.

I přes druhé místo předvedli všichni hráči Výběru české ligy na tomto turnaji vyrovnané výkony. Na závěr patří velké poděkováním všem organizátorům za skvěle uspořádaný první ročník tohoto turnaje a doufáme, že se tento turnaj uskuteční i v roce 2016.