Přeskočit na obsah

United ČB obhájil titul Mistra České republiky ve florbale vozíčkářů

Letošní ročník Česká pošta extraligy vozíčkářů ve florbalu je minulostí. Loňský titul obhájily České Budějovice. Ve finále Jihočeši se Jihočeši potkali s týmem ComAp Praha a vyhráli 3:0. Zápas ukázal, že do finále se právem dostaly dvě nejlepší mužstva v soutěži. Finálové utkání bylo velice důstojným vyvrcholením celého play off. FBC United si vyšetřil na každou třetinu jednu branku. ComAp v poslední třetině zmobilizoval veškeré síly a za svoji enormní snahu by si jistě alespoň čestný úspěch zasloužil, jenomže českobudějovická družina v čele s výborným brankářem Jirkou Němcem byla proti. Jedinečnou šanci na snížení dvoubrankového náskoku Českých Budějovic měl pět a půl minuty před koncem normální hrácí doby Rajznover, jenže nařízené trestné střílení ve prospěch ComApu neproměnil, a když potom Herman minutu a dvacet vteřin před koncem přidal třetí gól, mohli Jihočeši začít slavit titul. „Vyhrát ligu je rok od roku těžší a těžší. Kvalita ostatních týmů jde stále nahoru,“ oddechl si po vyčerpávající finálové bitvě Zbyněk Sýkora z vítězného týmu.

ComAp i v play off dokázal, že druhá příčka po základní části mu patřila právem. Pražané v semifinále udolali po dvou krásných a velice vyrovnaných bitvách, pravda i s trochou štěstí, obávaný polský Sosnowiec a oplatili tak soupeři loňskou porážku v bitvě o bronz. V prvním semifinále rozhodly o výhře ComApu až nájezdy, druhý duel ukončil v prodloužení Karásek. Rovněž Českým Budějovicím stačily k postupu do finále dvě výhry nad pořádajícím Tatranem Střešovice. Tatran si díky účasti v semifinále oproti minulému ročníku polepšil, vytouženou medaili na domácí půdě však nakonec nevybojoval. „Bronzová medaile je taky medaile,“ usmíval se po druhé prohře s FBC United Jan Natov. Souboj o bronz mezi Tatranem Střešovice a Wheel Wolf Sosnowiec byl dlouho vyrovnaný, na konci druhé a na začátku třetí třetiny se však prosadil polský kanonýr Woznica a Tatranu se již nástup Sosnowiece zastavit nepodařilo. Střešovice prohrály 1:4 a bronzovou medaili si na krk pověsili stejně jako vloni Poláci. „Holt si budeme muset medaili vyrobit sami,“ konstatovala po utkání smutně Zuzana Přibilová z Tatranu.

Střešovický Tatran nechal hodně sil již ve čtvrtfinálové sérii proti Ostravě, která se hrála v zahajovací den finálového turnaje. Tatran se s Ostravou vypořádal ve třech zápasech, dva z nich skončily v prodloužení. „Pořádně nás vyšťavili, vůbec si nedovedu představit, jak dnes budu na hřišti fungovat,“ říkal na adresu Ostravanů před semifinále s Českými Budějovicemi unavený Zdeněk Krupička. Tatran v následujících třech zápasech dokázal skórovat už jenom dvakrát a nakonec se musel spokojit jen se čtvrtým místem. To cesta Poláků do semifinále přes Janské Lázně byla podstatně méně trnitá. Sosnowiec zvítězil 6:0 a 3:0, ve druhém utkání však Kamat statečně dvě třetiny vzdoroval. Diváci viděli po všechny tři hrací dny výborné výkony všech šesti zúčastněných týmů. „Naposledy jsem hrál ligu předloni.Minulý ročník jsem vynechal a musím říct, že úroveň soutěže za ty dva roky šla hodně nahoru,“ potvrdil rostoucí kvalitu vozíčkářské florbalové ligy ostravský Rotislav Pohlmann.

Autor: Michal Havelka