Přeskočit na obsah

Úspěšný vstup národního týmu florbalistů na kolech na PARAGAMES

CEZ        6 : 5        HOL

Druhý zápas byl plný očekávání, Holadnský národní tým plně podporován domácími fanoušky nachtěl zklamat a dle toho se také odvíjela první třetina. Již po třech minutách jsme prohrávali 0:2 a sportovní hala Racketcentrum se otřásalo v základech. V 11 minutě první třetiny snížil Alina po nekompromisní dorážce před holandskou brankou. Holanďaně se nevzdali a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nepozornost českých obranců znamenalo navýšení skóre v poslední minutě první třetině na 1:3. O přestávce promluvil trenér Koutný hráčům do duše a ti si to vzali za své. Otočení zápasu na 4:3 ve prospěch českého týmu dává jasně najevo kdo vzal otěže zápasu do svých rukou. Bohužel třetí třetina začala opět nešťastně a zápas byl opět srovnán 4:4 o dvě minuty později opět kanonýr Patrick van Eden posunul svůj tým blíže k vítězství 4:5. Český tým si okamžitě bral Time out, do konce zápasu v tu dobu zbývalo 5 minut. Český tým se semknul a nepustil protivníka k ničemu. Odpověď nedala na sebe dlouho čekat. O Vyrovnávací gól čtyři minuty před koncem se postaral Krupička a napětí se dalo v hale krajet. Reprezentanti nepovolili a tlak vyústil ve vítěznou branku přesně minutu a půl před závěrečným hvizdem. Krupička potáhl balón z pravé strany a přesnou nahrávkou našel obránce Rajznovera, který nekompromisně zavěsil a uzavřel tak gólový účet tohoto krásného zápasu.

Zítra dopoledne se národní tým utka s neporaženýmy švédy, kteří zde opět vyučují a se skore 32:1 ze dvou zápasů dávají tak najevo kdo je favoritem celého turnaje.

V odpoledních hodinách se pak utkáme o finále a to buď holandským či německým výběrem.